Bayan Modasında Son Dönem Yenilikler

bayan-giyimiDeğişen ve gelişen dünya estetik algımızı da her geçen gün farklı bir boyuta ulaştırıyor. Bu dünya’da en büyük rolü oynayan ise hiç şüphesiz kadınlar. Her bayan kendini şık, güzel ve zarif gösterebilecek kıyafetler giymeyi diler. Bunun için yapılması gereken şey ise çağ’a ayak uydurabilecek aynı zamanda da eski ile yeniyi harmanlayabilecek bir çağdaş anlayış sağlamak.

Bayan giyim, tarihini incelediğimizde önümüzde uzun bir yol olduğunu görürüz. Avrupa, Asya hatta Uzak Doğu kültürlerinden çıkan ve coğrafyaları birleştiren bu anlayış günümüzde kendini makineleşen dünya ile birlikte reforma etmiş 80’ ler ve 90’ların gökkuşağı renklerinden kendini 21. Yüzyılın mat, iletimsel ve daha sade görünümüne ayarlamıştır. Ancak elbette bayan giyim yalnızca bir kültür ve coğrafya ürünü değil artık cinsiyet olarak da bayan ve erkeğe ortak paydada buluşma olanağı vermiş görünüyor.

Günümüz modası renk renk, desen desen bizim seçme olanaklarımızı geliştirirken, aynı zamanda kumaş yapımı ve dokusu olarak da milyonları aşan bir çeşitlilik içinde uluslararası piyasaya kendini sunmaktadır. ‘’Acaba ne alsam’’ diye düşünme devri kendini eskilere itmiş durumda. Elbette giyim dünyasında kendini özgünlüğe adamış olan tasarımcılar da yok değil. Geometrik desenler, zıt renklerden oluşan parça dizaynları, patlayan renkler ve imge kullanımı olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Tabi ki bu pazarda kendini gelenekçi tarz’a adamış olanlar da yok değil, bir eski’ye yöneliş tutkunluğu da almış başını gidiyor. Bu arada eliniz de kalan eski parçalar için de üzülmeyin. Evde kendiniz tasarlayabilir ya da eski parçanızı bozup kendi zamanınıza uydurabilirsiniz. Tüm bu imkanlar arasında bayanlara çok az iş düşüyor; kendi ruhuna, kumaşına uygun olan ürünü satın almak. Tabi ki bunu yaparken de dikkat edilmesi gereken en büyük nokta; tüketici bilinciyle ürünün kalitesinden haberdar olmak ve gerekli olan koşullarda hak talep ederek mağduriyetini en aza indirgemektir.

İşte bayanların bu ışıltılı dünyası zamanları sınırları aşarak hep hayatta kalmış, hep kendini yenilemiş ve bu gidişle de söneceğe benzemiyor.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir