Bayanlar İçin Bot Dünyası

 

Botsuz Kış Geçmez

 

Botlar, kış aylarının vazgeçilmez en önemli ihtiyaçlarından biridir. Kış aylarında rahat etmek için, bot giymek zaruridir. Su alan ayakkabılarla, karlı kış günlerini geçirmek imkânsızdır. Bu nedenle bot sanayisi gelişmiştir. İnsanlığın yaratıldığı günden bu güne kadar bot büyük bir ihtiyaçtır. Buz gibi asfaltın üzerinde yarım saat yürümek botun değerini insana anlatmaya yeterdir. Günümüzde kışlık deri bot imalatı, sanayinin gelişmesi ile birlikte çok gelişmiştir.

 

 Bay Ve Bayan Botlar

Bay botların renk ve desen çeşidi, bayan botlara nazaran daha azdır. Genellikle siyah ve kahverengi tonlarında üretilen erkek botlar, çok renkli olmaz. Ancak bayan botları hem çok renkli hem de çok desenli olur. Bu nedenle bayanların bot seçmesi daha zordur. Süet deri, suni deri ve daha birçok malzemeden üretilen botlar, military yani askeri bot çeşitleri gibi çeşitlerde üretilmektedir. Günümüzde kışlık deri bot çeşitleri oldukça fazladır.

 

Basıc, travel, celebratiın, boyhood, daydream, design studio, süet deri, vegon analin, vegon açma, kadın basıc, lacivert, siyah, tüylü kadın basıc bot, kadın chelsea, sneaker dolgu bot, süet kenarı lastikli, cırt cırtlı, ipli, gizli ökçe, örme bot, ugg bot, domibot gibi birçok isimde bayan bot üretilmektedir. Sportif botlar da, kışlık deri bot çeşitlerine uymaktadır.

 

Bay botlar, sport tipi, askeri tip ve bilek kısma kadar olan botlar şeklinde üretilmiştir. Renk ve desen konusunda, kadınlara nazaran daha azdır. Çünkü erkeklerin genelinin tercihi canlı renkler değil, siyah ve kahverengi tonlarıdır. Zincirli, ipli, lastikli botlar, en çok tercih edilen çeşitleridir.

Günümüzde kışlık deri bot çeşitleri kategorisinde erkek çeşitleri çokça tercih edilmektedir.

 

Deri ayakkabı, bütün çeşitlerde en çok tercih edilenler arasındadır. Her zaman için deri ayakkabı tercih edilmektedir. Ancak günümüz teknolojisinde deri ayakkabıların bin bir çeşidi üretilmektedir. Hemen hemen bütün renklerde deri üretilebilmektedir. Süet deri ayakkabılar da çok tercih edilen ayakkabı sınıfına girmektedir. Erkekler için üretilen ayakkabılar içerisinde kışlık deri bot çeşitleri, fiyat konusunda da diğerlerine nazaran biraz yüksektir. Bu farkın sebebi derinin daha sağlam olması ve kullanışlı olmasıdır. Deri malzemeler, diğer suni malzemeler göre daha pahalıdır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir