Bayanlara Şıklık Katan Giysi Etek

etekBayanlar için kıyafet oldukça önemlidir. Her bayanın bir dolap dolusu kıyafeti mutlaka vardır. Çünkü giyinmekten hiçbir zaman sıkılmazlar. Sürekli yeni kıyafetler almaya özen gösterirler. Bayanlar kıyafet konusunda erkeklerden daha çok seçeneklere sahiptirler. Erkeğin giysileri standart pantolon, gömlek, t-shirt, Jean, ceket iken bayanlar saymakla bitmeyecek kadar çok seçeneğe sahiptir.

Mesela etek ve elbise sadece bayanlara özeldir. Etekler ve elbiseler o kadar farklı ve çok çeşittedir ki günlük giyilebiliyorken özel günler için olanları da mevcuttur. Özellikle etekler bir bayanı oldukça zarif ve şık gösterir. Etek seçiminde fizik ve boy çok önemlidir. Örneğin aşırı kilolu bir bayana pileli ve kloş etekler yakışmaz. Pileler daha basenli ve büyük kalçalı göstereceği için olağandan kilolu bir görüntü verebilir.

Bu yüzden bayanlar vücutlarını iyi tanımalı ve kendilerine uygun olan eteği seçmelidirler. Çalışan bayanlar için kalem etek her zaman vazgeçilmez olmuştur. Kalem eteğin şıklığı adeta göz kamaştırır. Altına giyilecek ince topuklu ayakkabılar ile bir düğüne, davete bile katılmak mümkün olabilir.

Kalem etekler bayanların en çok tercih ettiği modellerden bir tanesidir. Günlük kullanımlar için kloş olanlar çok daha rahat olacaktır. Kloş etekler kalem eteğe göre daha rahattırlar. Özellikle yazları çok ferah tutar. Eteğin boyutu da bayanların fiziki yapısına uygun olmalıdır. Bacak boyunu kısa gösterecek eteklere dikkat etmek gerek.

Bu yüzden bayanlar öncelikle vücudunu tanımalı sonra kıyafet seçimi yapmalıdır. Etekler bayanların daha hanım hanımcık görünmelerini sağlar. Ve her zaman şık bir görüntü katar. Mesela son dakika haberiniz olan davetlere anında bir etek bir gömlek giyerek katılabilirsiniz. Etek kadınların bu tür durumlarda kurtarıcısı olmuştur.

Her fiyatta etek bulmak mümkündür. Kumaşın kalitesine göre fiyatları belirleniyor. Tabi kaliteli olanları almayı herkes ister fakat herkesin bütçesi sınırlıdır. Bu yüzden her keseye uygun etekler satılıyor. Önemli olan kendi modanı yaratmak ve şık giyinmeyi bilmektir. Eskiden pileli etekler çok daha modaydı. Fakat son zamanlarda kloş olanlar daha çok satılıyor. Bir bayanın olmazsa olmazları arasında olan etekler her yaş için üretilmekte.

Modawars etek modelleri için tıklayınız: http://www.modawars.com/etek

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir