Bileklik nedir? Kimler kullanır?

 

Bileklik günlük kıyafetlerimizle birlikte sık sık kullandığımız hoş bir aksesuar olma özelliğini taşır. Çeşit çeşit renk renk bileklikler elbiselerimizle birlikte güzel bir ahenk oluştururlar. Günümüzde erkeklerin kullandığı aksesuarlar bayanlarınkiyle karşılaştırınca oldukça azdır. Bu sınırlı sayıda ki aksesuardan biri de bilekliktir. Erkek bileklik normalde unisex bir üründür ve her iki cinse de oldukça yakışmaktadır.

 

Hatta bilekliklerin hastası olan insanların olduğunu ve bileklik koleksiyonları yaptığını biliyoruz. Bileklik erkeğin aslında içinde sakladığı renkli dünyanın bir dışa yansıması olarak düşünülebilir. Bu nedenle bileklik bir erkeğin karakterini de yansıtan ince bir detay gibi de düşünülebilir. Seçilen bileklik renklerine göre kişilik analizi yamak mümkün olabilmektedir. Bu hoş ürün aynı zamanda iyi bir hediye de olabilmektedir.

 

Bir hediye olarak bileklik

 

Bileklikler hem tarz hem de şık ürünler olmalarının yanı sıra iyi bir hediye olma özelliğini de taşırlar. Öncelikle bileklikler çoğu aksesuara göre daha ucuzdur. Ayrıca taşıdığı renklerin ve desenlerin hediye edilecek kişi için anlamı da olabilmektedir. Bu nedenle sevdiklerimize doğum günlerinde bileklik hediye etmek hem ekonomik hem de kalıcı bir hediye olacağı için iyi bir seçenek olabilir.

 

Sevdiğiniz insanın hangi renkleri ya da renk kombinlerini sevdiğini önceden bilmeniz size seçiminizde kolaylık sağlayacaktır. Bilekliklerin birçok rengi ve çeşidi bulunduğu için renk ve çeşit konusunda asla sıkıntı yaşamazsınız. Sürekli t-shirt vb. rahat elbiseler giyen erkekler için için uygun olan erkek bileklik modelleri değişik renkteki iplerle yapılmış bileklikler veya deri bilekliklerdir.

 

Ciddi kıyafetler giymeyi sevenler için ise tercihinizin deri bilekliklerden yana olmasını salık vermekteyiz. Damarlı kollara sahip erkek bileklik deri veya iplikli bileklikler takabilirler fakat düz kollar için iplikli bileklikler daha uygun olmaktadır.

 

Bilekliğin sağladığı faydalar nelerdir?

 

Bileklik sadece salt bir aksesuar değildir. Özellikle sporcular bilekliği bilek incinmelerinden sakınmak için kullanmaktadırlar. Ayrıca çok fazla bilgisayarla uğraşanların, sürekli bileğini bir yere dayayarak çalışmak zorunda kalanların tercihi de erkek bileklik olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir bileklik kesinlikle rahat olmalı, bileği sıkmamalı ve kan akışını engellememelidir. Aksi takdir de kullanıcının rahatını bozabilmektedir. Tercih yaparken bu tür detaylara dikkat edilmesi gerekir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir