Bir Markada Birden Çok Koleksiyon

Kadınların başörtüsü olarak kullandıkları modelleri, boyunlarına dolayıp ya da omuzlarına alıp kullanmaları da mümkündür. Tesettür giyimi tercih eden kadınlar ise bu başörtüsünü eşarp olarak kullandıkları gibi, dokunmuş dikdörtgen kesim kumaşlar olarak da kullanırlar. Piyasada birçok markayı bu anlamda bulabilmek mümkünken, Akel şal çeşitleri neredeyse tüm kadınları bilip kullandıkları markalardan biridir. Markanın kendi resmi hesabı bulunmakla birlikte, veneziawear.com isimli alışveriş sitesinde de satışı yapılmaktadır.

 Akel Şal Mı Yoksa Eşarp Mı?

Aslında bu soruya nasıl kullanılacağına ya da nerede kullanılacağına göre cevap vermek gerekir. Özel davetler için eşarp çoğunlukla tercih edilse de, günlük hayatta kullanımı daha rahat ve sabit durması daha kolay olduğu düşünüldüğünden ikincisi pek tercih edilmiyor. Gençlerin arasında ilk tercihin biraz daha yaygın olduğu söylenebilirken, elbette konu zevk ve kişinin nasıl kullanım kolaylığı hissettiğine göre değişecektir. Bu noktada Akel şal çeşitleri geniş koleksiyonları ile alıcısının karşısına çıkıyor.

 

 Modeller nelerdir?

 

Günlük hayatta özellikle pantolon ve tunik modasında en çok kullanılan modellerden biridir kare desenli çeşitleri. Akel şal serisinde yer alan bu parçalar, ağırlıklı olarak bulunan siyah, bordo ve mavi üzerine kare desenleri ile rahatlıkla kombin yapılabilecek ve her kıyafete uyum sağlayabilecek renklerdir. Gelincik cotton Akel şal serisi ise, üzeri gelincik motifleri ile süslü, alt taban renginin kırmızı, beyaz, yeşil, mavi olduğu geniş bir renk yelpazesi ise alıcısının karşısına çıkmakta.

 

Özellikle düz renk elbiseler ile kullanılan bu çeşitler günlük hayatta sokak modasında kullanılabileceği kadar özel davetlerde de kullanılabilir görünüyor. Rapunzel koleksiyonu daha renkli desenler ve göz alıcı canlı tasarımı ile dikkat çekerken, açık renk kıyafetlerle birlikte kullanılabilir. Yaprak koleksiyonunda canlılık hakim diye düşünülürken, en canlı modeller adından da anlaşılabileceği üzere karnaval serisinde yer alıyor. Daha renkli parçaları tercih eden hanımlar, bu modelleri düz açık renk elbiseler ile kullanabilirken, Jean ve yelek ikilisi ile de birleştirebilirler. Etnik giyinmeyi sevenler de unutulmamış görünüyor ki, kilim desenli serinin renkleri ve motifleri alıcılarını etkileyecek özellikte görünüyor.

 

 Fiyatlar ne kadar?

Normalde altmış ya da yetmiş lira olan bir modeli, şu an için yüzde kırka varan indirimler ile almak mümkün duruyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir