Biz Kadınlar Çantadan Vazgeçemeyiz

çanta

İçerisine gerekli malzemeleri koyarak taşınmasını sağlayan eşyaya çanta denir. Çanta deri, suni deri, plastik vb malzemelerden oluşmaktadır. Günlük hayatta erkek, çocuk, kadın fark etmeksizin herkes günümüzde moda olan çantaları kullanmaktadır.

Günümüzde gerekli malzemeleri bir yerden bir yere taşımakta kullanılır. Çanta giydiğimiz giysiye veya rengine göre satın alırız. Etrafımızdaki kişilerde buna göre puan verirler. Etrafımızdaki kişiler kullandığımız çantaya göre davranıp muamele ederler. Çanta sizin her şeyinizdir. Çanta sizin süsünüzdür. Çanta sizin kirli çamaşırlarınızı gözükmeden taşıyan bir araçtır.

Çanta bizim hayatımızın vazgeçilmezidir. Çantamız hayatımızda farklı isimler almıştır. Bunlar heybe, evraklık, kese vb.dir. Çantanız sizin kişiliğinizi ve stilinizi gösterir. Hatta yaşımıza ve yaşam şeklimize göre de çanta seçeriz. Bir iş kadınıyla bir öğrencinin çantası farklıdır.

Çanta bir ustanın emeğidir. Emek ve işçilik ister. Bir çanta almak için aç dahi kalırız ama çantayı alırız. Günümüzde çok popüler olan ürünlerden biridir. Çantamıza bütün eşyaları koyup tatile çıkabiliriz veya taşınmamıza büyük bir olanak sağlamaktadır. Çantalar birçok amaç için kullanılmaktadır. En çok kullanılan çanta türü spor çantaları olarak bilinmektedir. Spor çantası obezite sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte büyük bir yükseliş kazanmıştır. Bayanların alışverişe çıkıp stres atma amacıyla çıktıklarında en çok satın alınan ürünlerinden biridir. Daha çok kadınların çantalara ilgisi vardır. Çantalar her şeylerinden daha önemlidir çünkü çanta insanın bütün karakterini göstermektedir.

Son yıllarda erkeklerde de askılı çanta taşımaya başlamıştır bunun nedeni erkeklerinde cüzdanlarını kredi kartlarını ve cep telefonlarını kolayca taşımak istemelerinden dolayıdır.

Çanta türleri:

Üç çeşit çanta türü vardır. Birincisi el çantasıdır. İkincisi omuz çantasıdır. Üçüncüsü ise spor çantasıdır.

El çantaları

Clutch çanta (clutch bag)

Bu çantada askı ve kul bulunmaz. Gece kıyafetlerinde kullanılmaktadır. İki şekildedir. Biri zarf şeklinde diğeri kilit şeklindedir. Cüzdandan daha büyük olmasından dolayı daha kolay taşınmaktadır.

Bilek çantası (wristlet bag):

Bu çanta türünde askı ve kayış bulunmaktadır pratik ve kolay taşınır.

Gelin çantası (wedding bags):

Genellikle küçüktür süslü ve beyaz renklidir.

Makyaj çantası (cosmetic bag):

Sadece makyaj malzemelerini taşımak için kullanılan makyaj türüdür. Genellikle çantalarımızın içine koyularak taşınmaktadır. Amaç daha kolay makyaj malzemelerini taşıyarak gittiğimiz yerde kolayca taşınmasını sağlamaktır.

Cüzdan (purse):

Para ve kredi kartı kullanmak için taşınmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir