Çizmenin Karşı Konulamaz Şıklığı

 

Çizme deyince ilk aklınıza gelen nedir bilmem ama benim için topuklu olmalı, uzun olmalı ve deri olmalı… Kışın vazgeçilmezi çizme eteklerin altına, elbiselerin altına olduğu kadar, dar pantolonların altına da giyilerek sizi daha uzun daha şık ve hele topuklu ise, daha çekici gösterecektir. Sivri burunlu ve topuklu bir çizme ile çekiciliğinizi arttırabilirken, düz ve bol bir çizme ile spor bir şıklık yaratabilirsiniz.

Rahatımdan ödün vermeden şık ve çekici olmak istiyorsanız dolgu topuklu deri çizmeler tam size göre, boyunuz daha uzun görünürken bacağı saran streç çizmeniz sizi daha ince gösterecektir. Çekiciliği konusunda diyecek lafım yok… Aynı çizmeyi pantolonun altına giyerken, etek ve elbiselerinizin altında da şık ve çekici bir görünüm sağlayacaktır.

Birazda faydalarına bakacak olursak, çizme sizi sıcak tutar, ince çorap giymeniz soğuk kış günlerinde sizi hasta etmez, yağmurlu karlı günlerde ıslanmadan gününüzü geçirirken sadece etek giymeden dar pantolonlarınızla da çizmenizi giyerek sıcak bir kış geçirebilirsiniz.

 

Çizmeli kedi çizmesi, körüklü çizme, bol çizme, fermuarlı ve fermuarsız çizme, streç çizme gibi farklı şekillerde tasarımlara ulaşmak mümkündür. Günlük giyim tarzınıza uygun olarak istediğiniz çeşitte modeli seçebilirsiniz. Yine günlük kullanımınıza uygun topuk ve burun çeşitleri de mevcuttur. Kullanımı rahat, şık ve çekici olan bayan deri çizme kışın bir yaşam biçimi olup, bir süre sonra farklı çeşitte ve model de bir kaç tane dolabınızda bulunması tercih edilecektir.

 

Deri çizmeler de özellikle streç modellerde olabildiğince ayağınıza tam olanlar tercih edilmelidir. Aksi takdirde esneme yaparak aşırı deforme olabilir. Bacaklarınızın biraz kalın olması mümkündür kalıba verin ama büyük bayan deri çizme almayın derim, aksi takdirde bir süre sonra size büyük gelen bir çizmeniz olacaktır.

 

           Bayan deri çizme seçimi yaparken boyunuza uygun seçimlerde yapın deriz, bacak boyunu bölmeyecek uzun çizmeler seçin topuklu çizme seçiyorsanız dar burunlu, dolgu topukta biraz yuvarlak burunları tercih edin, ya da sadece deneyin ve size yakışanı alın gitsin… Malum bir süre sonra tek çizme yetmeyecek ve günlük, iş için, özel günler için farklı çizmeler alacaksınız.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir