Damatlık Aksesuarlarında Yenilik

Son dönemlerde yapılan düğün konseptlerinde gelin çiçeği kadar önemli bir unsur haline gelen damak yaka çiçeği damatlık takım elbisenin sol üst yaka kısmında takım elbisenin kesim ve modeline bağlı olarak da bazen mendil cebi ve yaka kısmının arasında bulundurulan şık bir aksesuardır.

Beğeni ve zevkinize uygun renk ve cinste bir çiçek seçerek bu mutlu gününüzde ayrıcalıklı ve özel bir konsept yaratmanızda size yardımcı olacak olan bu aksesuar hazır olarak satıldığı gibi kendi imkanlarınızla da kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir üründür.

Çiçeklerin insanlar üzerinde yarattığı pozitif etkinin, görsel açıdan yarattığı seyir zevkinin, düğün veya benzeri balo davet ve toplantılarda maksimum bir değere ulaşması size ve çevrenizdekilere keyif verecektir. Özel kokular sıkılarak yapılabilen cansız çiçek figürleriyle yapılabildiği gibi canlı çiçeklerden yapılan modelleri de kullanılabilir.

Erkek elbise ve giysilerinde artan aksesuar kullanımına en büyük örnek olan yaka çiçeği son dönemde çok fazla tercih edilen bir aksesuar olarak göze çarpıyor. Ayrıca takım elbise yaka kısmına takılan bu güzel çiçek figürleri sadece yapay veya gerçek çiçeklerden oluşturulmuyor. Marifetli yaratıcı eller tarafından hazırlanan farklı tasarımların çeşitli kumaşlardan, boncuklardan, tüylerden, ipliklerle dikilerek yapılan işlemeli modellerinin, metal parçalarından, ipek kozasından, keçeden de yapılan modellerine de rastlayabilirsiniz.

Yaratıcılığa açık bir aksesuar olarak hayatımıza giren yaka çiçeği modern yaşantımızda kısıtlı sayıda olan erkek giyim aksesuar dünyasına renk ve güzel görünümüyle yeni bir soluk ve çeşitlilik getirdi. Bayanların çiçek bulundurmaları ve bu çiçeği düğün sonrasında fırlatarak bekâr kızların tutmaya çalışma çabalarından oluşan ritüele karşı erkeğin bunun minyatürü olan bir çiçeği yakasında bulundurması da çiçeğin türüne ve rengine göre çeşitli anlamların yüklenerek yeni inanışlar ve yeni kültürel dokular kazandıracağı da düşünülebilir.

Şimdilik klasik ve yaygın modellerin tercih edildiği bu çiçek figürlerinin farklı marjinal ve fantastik modelleri de kullanılabilir. Mağazalarda ve çevrimiçi alışveriş sitelerinde damatlık aksesuarlar kategorisinde yaka mendili kol düğmeleri çeşitli broşlar gibi aksesuarlar arasında bulabileceğiniz gibi çiçekçilerden satın alacağınız bir çiçek yaprak ve rafya yardımıyla daha ekonomik bir şekilde de halledebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir