Desenli Pamuk Pembe Beyaz Renk Aker Eşarp Özelikleri

 

Pamuk; sıcak iklimlerde yetişen bir bitkidir. Ülkemizde Adana ve çevresinde yetiştirilen pamuk birçok giysinin bünyesine katılmaktadır. Tesettürlü bayanların en çok kullandığı örtü çeşitlerinden olan eşarplar da pamuklu kumaşlardan yapılabilmektedir. Bu kumaş türünün kullanıldığı çok sayıda Akel eşarp ürünleri bulunmaktadır. Pamuklu kumaştan yapılmış ürünler serin ve soğuk havalarda kullanım için uygundur. Dolayısı ile pamuklu eşarplar kış ve sonbahar mevsimlerinde kullanıma daha çok uygundur. Akel eşarp pamuklu ürünleri çok çeşitli renk ve desenlerde üretilerek müşterilerin beğenisine sunulmuştur. 2017 sonbahar kış sezonunda en çok tercih edilen eşarp çeşidi desenli pamuk kumaşlı beyaz pembe Akel marka eşarp ürünleridir.

 Pamuklu Pembe Beyaz Model Eşarp 2018’de de Moda Olacağa Benziyor

 

2017 Kış sezonunun vazgeçilmezi olan model önümüzdeki kışta tesettürlü bayanların tercihi olacağa benzemektedir. Ürün renk ve modelinden dolayı diğer giysiler ile kolay bir uyum içerisinde olmaktadır. Tasarımı temel rengi pembe ve beyaz renklerinden oluşmaktadır. Akel eşarp ürününün tam ortasında geniş bir pembe şerit bulunmaktadır. Örtü bağlanınca pembe şerit başın tam üzerinde kalmaktadır. Bu durum örtünün pembe olduğu imajını vermektedir. Pembe renk eşarba gençliği, canlılığı ve kadınlığı yansıtmaktadır. Pembe renk ortamdaki her türlü kötü enerjiyi pozitife çevirmektedir. Bu yüzdendir ki tozpembe hayaller benzetmesi pembe renge atfedilmiştir.

 

Akel eşarp ürünün diğer kısmında siyah ve beyaz şeritler arka arkaya dizilmiştir. Bu renk dizilimleri birbirine paralel şeritler olarak oluşturulmuştur. Buradaki siyah beyaz yapı Şanlıurfa bölgesindeki yöresel bir giyime atıf yapmaktadır. Bu bölgede puşi adı verilen ve erkeklerin başlarına sardıkları örtü siyah beyaz uçları püsküllü bir yapısı mevcuttur. Markanın bu eşarbı o örtüden esinlenilerek yapılmıştır. Dolayısı ile bu eşarbı tercih eden tesettürlü bayanların giyimlerini de yöresel kıyafetler ile tamamlamaları uygun olacaktır. Bu eşarp için ayakkabı önerisi babet olmaktadır. Babetler hem rahat hem de uyumu kolay giysilerdir. Pembe beyaz eşarbın altına açık tonlarda bir manto tercih edilmesi şıklığınıza şıklık katacaktır. Çünkü pembe rengin açık renkler (beyaz, krem, bej) ile birlikteliğinden çok şık eşleştirmeler ortaya çıkmaktadır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir