Detayları İle Öne Çıkan Tesettür Kış Vitrini Çok Renkli

 

Bordo, siyah, gri gibi klasik renk tonlarının yanında mürdüm, haki, mor, camel gibi renk tonlarının da yeni sezon tesettür giyimde yerini alıyor. Zikzak desenli modeller, kapitoneli tasarımlar, kürk detaylı kapüşonlar yeni sezon tesettür kaban modelleri arasında yer alıyor. 2017 sezonunun sonbahar vitrinlerinde yer alan kapüşonlu modellerde kırçıllı desenler, fermuarlı tasarımları ile pratik kullanımlar oluşturmaktadır. Dizlere kadar olan modeller bulabilmek mümkün olsa da tesettür giyim modellerinde daha çok ayak bileklerine kadar uzayan kabanlar tercih ediliyor. Yeni dönemde de uzun modeller ön plana çıkmakta ve diz altı şeklinde kullanılan tasarımlarda genç tesettürlü hanımların beğenisine sunulmaktadır.

 Kürk Detaylar Yine Çok Moda

 

Kabanlarda geçen sezonda çok beğenilen kuşak kullanımları bulunurken genişleyen etek modelleri de tesettür ruhu ile uyumlu şık kullanımlar oluşturuyor. Yaka ve kol kısımlarında ise farklı tasarımlarda kürk detayları kullanılabiliyor. Bu detaylar günlük kullanımlarda tercih edilen modellerde de yer alabiliyor. Şık bir tasarımda daha özel tasarımlarda kullanılmaktadır. Camel renk tonunda modellerin yaka ve kol kısımlarında beyaz kürk detayları zarafet kazanmanızı sağlayacaktır. Kürk detaylarının yanında deri detaylarda özellikle kapitoneli kumaşlarda farklı bir imaj oluşturuyor.

 

 Pelerin Detaylarda Kabanlarda da Çok Şık

 

Elbise tasarımları üzerinde yaz döneminde çok trend olan pelerin detaylarını kaban tasarımları üzerinde de çok fazla görüyoruz. Zeytin yeşili ve petrol mavisi renk tonlarında modern tasarımlarda bu şekilde hoş kullanımlar göze çarpıyor. Ekoseli desenlerin yer aldığı kabanlar ise uzun ve ara boy modelleri ile yine genç tesettürlü hanımların ilgi odağında olmaktadır. Geniş yakalar, pardesü tasarımlar, fularlı ön kısımlarda yeni kaban tasarımları arasında görülebilen modeller arasında yer alıyor.

 

 Deri Detayları Mantolarda İçinizi Isıtıyor

 

Yandan fermuar tasarımları modelleri klasik havasından kurtaran bir detay olmakta ve asimetrik kesimlerle oluşturulan bu fermuarlar deri detaylarla şok bir konseptte buluşabiliyor. Özellikle yarasa tesettür manto modelleri yeni sezonda da değişiklik arayan tesettürlü hanımlar için farklı bir tercih olabilir. Mantolarda fermuarlı kullanımlar oldukça kullanışlı olmaktadır. Mevsimin serin havasından korunmasının yanında daha pardösü havası vermesi itibari ile de çok beğenilmektedir. Safran renk tonunda mantolarda yeni sezonun sıcak renkleri arasında sayılabilir. Pudra, kırmızı ve hali renk tonlarında da asimetrik kesimlerde birbirinden şık ve kullanışlı mantolar tercih edebilirsiniz.

 

 Ferace Havasında Pardösüler

 

Son dönemlerde ferace kullanımı pardösü kullanımının önüne geçse de yapılan özel tasarımlarla pardösülerde bu tarzlara yer verilebiliyor. Uzun düz ve bol kesimlerde tesettür pardesü tasarımları tesettür ruhunu çok iyi yansıtması nedeni ile de pek çok tesettürlü hanım tarafından tercih edilmektedir. Yaka da kullanılan fular detayları da pardösülere çok hoş bir hava katmakta, kollarda volanlarda şık bir abiye olarak tercih edilebilecek tasarım olabilir. Ekru renk tonlarında pardösü modelleri de oldukça hoş olmakta ve trençkot havası verilen modeller daha çok genç tesettürlü hanımların beğenisine sunulmaktadır. Manşetli kollar ve gömlek yakalar pardösülere daha resmi bir hava katabiliyor. Gizli fermuar kullanımları ile de pardösüler çok daha şık kullanımlar halini alabilir.

 

Farklı tasarımlarla elbise havası verilerek kullanışlı kombinler elde edilebilir. Belde kullanılan kalın kuşaklarda deri detaylardan oluştuğun klasik ama zarif bir imaj oluşturuluyor. Yaz sezonunda kot ve ince kumaşlar öne çıkarken, mevsimler değişirken keçe, yün gibi daha kalın kumaşlardan elde edilen pardösü modelleri öne çıkıyor. Siyah renkli bir pardösünün modeli hiçbir zaman geçmez ve her alanda uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Ancak farklılık arayanlara, farklı kullanımlarda ve tarzlarda modeller seçmek isteyenlere özel olarak ta tasarımlar sunulabilecektir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir