Dikkat Çeken Abiye Modelleri

 

Özel günlerin daimi misafiri abiyeler

 

Özel günler için seçilen ve giyilen kıyafetlere her zaman daha fazla özen gösterilmiştir. Aslında böyle günlerde kadınların birazda şıklık yarışında olduğu bir gerçektir. İşte bu yüzden abiye kıyafet alışverişine çıkıldığında elbiseden ayakkabıya, çantadan takıya kadar pek çok detaya vakit ayırılmaktadır. Bu durum birazda fazla zaman alabilmektedir. Ancak kadınlar için alışveriş söz konusu olduğunda zamanın pek önemi yoktur. O dönemde maddi olarak da bir sıkıntıları yoksa uzun saatler vitrinlere bakıp mağazaları gezebilirler. Ancak abiye modelleriyle ilgili takip edilen bir diğer noktada yeni dönemin ön plandaki parçalarıdır. Aslında her zaman klasikler yer almaktadır. Fakat bazı modeller vardır ki kesinlikle kurtarıcı olabilmektedir. Bazıları ise son derece cesaret isteyen şekilde olabilmektedir.

 

Abiye modelleri hakkında

 

Kadınlar için vücut hatlarına en uygun abiye modelini bulmak ve onunla kombin yapabilecekleri aksesuarları edinebilmek önemlidir. Bu her zaman kısa sürede söz konusu olmayabilir. Ancak ön plana çıkan trend modeller hakkında kısa bilgiler paylaşarak yardımcı olabilmek söz konusu olabilecektir. Yaz ayları için uzun elbise modelleri ve uçuşan eteklere sahip olunmasını sağlayan şifon kumaş modelleri kesinlikle ön plana çıkartılmaktadır. Boyundan kalın askılarla bağlanan bu modellere altın, bakır rengi kemerlerin eşlik etmesi ise etek kısmının daha da belirginleşmesini sağlamaktadır. Tercihe göre bu tür kumaşlardan hazırlanmış olan tulum modelleri de rahat olabilmektedir. Ayrıca uzun elbiselerde kullanılan derin yırtmaç uzun bacaklı kadınlar için ideal bir abiye seçeneği olmaktadır. Derin yırtmaç denilmişken, bu dizayn vücuda oturan abiye elbise modelleri için de geçerli olmaktadır. Mükemmel görüntüsü hakkında da yorum yapmak ise gereksiz olacaktır.

 

Kısa abiye modellerinde ise kayık yaka misali düşük omuz modelindeki elbiseler tercih edilmektedir. Uzun elbiselerde düz renkler kullanıldığı gibi kendiliğinden desene sahip olan kumaşlarda tercih edilmektedir. Ancak kısa boy ölçüsüne sahip olan abiye elbiseler için aynı şey söylenememektedir. Fiyatlar ise tamamen marka, kumaş kalitesi ve işçilikle paralel doğrultuda değişmektedir. Bu sebeple net olarak bir fikir verilebilmesi mümkün değildir. Fakat her kadın kendisi için ideal olan bir abiye modeli kesinlikle bularak, o özel gecenin dikkat çekenlerinden olabilecektir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir