Dünden Bugüne İç Giyim

ic-giyimDünden bugüne moda özellikle kadınların hayatlarında çok önemli yer tutar. Giyim, kuşam ve aksesuarlarla süslenen kadın modasında dış giyimin olduğu kadar iç giyim de önemli bir yer tutar. Kadınlar ne kadar kıyafetlerinin içinde yer alsa da iç çamaşırlarında da zevklerine uygun olmasına özen gösterirler.

Günümüzde çok çeşitlenmekle birlikte iç giyim modası günden güne değişip çeşitlenmektedir. Her sezon farklı modellerle karşımıza çıkan iç giyim ürünleri dış giyimin şıklığına da bütünlük sağlamaktadır. Kadınlar iç çamaşırlarında en çok desenli modelleri tercih ederken, kırmızı ve siyah renkler de en çok kullanılan renkler arasındadır.

2010-2011 yıllarında moda haline gelen leopar desenleri iç giyim markalarının en çok satan ürünleri haline geldi. Kadınların estetik görünen ve güzelliklerini ortaya çıkaran bu ürünlere olan talebi arttıkça firmalar ürünleri çeşitlendirmeye devam ettiler. Her vücut tipine uygun kalıplar, yüksek ve düşük bel çamaşırlar, kalın ve ince askılı sütyenler gibi birçok çeşit imkanı sunulmaktadır.

Erkeklerde iç giyim

Kadınlarda olduğu kadar erkekler için de önemli olan iç giyim, onlar için de rahatlığın ve şıklığın sağlanması için ürün çeşitliliğine ve kaliteye önem vermektedir. Erkekler için de birçok çeşit, her yaşa uygun desenler, sağlıklı kumaşlar özenle seçilerek üretime geçmiştir. Ne kadar erkeklerin kadınlar kadar iyim kuşama önem vermediği düşünülse de günümüzde erkekler de şıklığa ve özellikle kendilerini kıyafetlerinin içinde iyi hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Erkek iç giyim modası da onlar her zaman bu şıklığı sağlamak için her geçen gün kendini yeniler.

Korse modası

Korseler de iç giyim konusunda son zamanların en popüler ürünleri arasında yer alır. Fazla kilolarından kurtulamayan, spor yapmaya vakti olmayan kısacası fazla kilolarını gizlemek isteyen bayanların sıklıkla kullandığı korseler, vücudun her bölgesine kullanılabilecek çeşitlikte üretilmektedir. Zamanla iç çamaşırlarına eklenen korseler kat kat giyinme derdine son vermiş ve bölgesel kilolarınızı gizlemede gözle görülür bir etki sağlamıştır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi iç giyim modası her geçen gün renklenen ve yenilenen bir durumdadır ve her zaman kadınların ve erkeklerin ihtiyaçlarına göre yenilenmeye devam edecektir.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir