Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Tesettür elbiseler kombin yapılması en kolay olan kıyafet türlerinden biridir. Bu özelliği sayesinde tesettürlü kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük hayatta tercih edilen tunik ya da feracelerle pantolon ya da eteklerin kombin yapılması gerekir. Bu çoğu kadın için yorucu bir iş olduğundan sade bir elbise ve ona uygun bir eşarp seçmek çok daha kolay olacaktır. Bu özelliği sayesinde günlük hayatta sık sık kullanılan tesettür elbise modellerinin seçiminde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Günümüzde tekstil sektörü çok fazla geliştiğinden her modelde ve kesimde tesettür elbise mevcuttur. Bu kadar seçeneğin içinde en doğru elbisenin seçilmesi şık ve tarz görünmek isteyen kadınlar için oldukça önemli olan bir noktadır.

 

Piyasada çok fazla model olduğundan herkes kendine en yakışan elbise modelini satın alabilmektedir. Tabi ki en yakışan elbisenin tercih edilebilmesi için vücut biçimi iyi tanınmalıdır. Elbise günlük hayatta kullanılacak ise çok daha sade modellere ve renklere yönelmek gerekir. Abartıya kaçmak şık görünmek isterken kötü görünmeye yol açabilir. Sade bir elbise seçildikten sonra ona uygun bir eşarp ya da şal ile kombin tamamlanmalıdır. Eğer özel bir gün için elbise seçilecek ise biraz daha özel ve kaliteli tasarımlara yönelmek gerekir. İşlemeli ve özel tasarım bir tesettür elbise çok daha farklı ve tarz görünmeyi sağlayacaktır.

 

Doğru ayakkabı seçimi

 

Doğru aksesuar seçimi de en az elbise seçimi kadar önemlidir. Ayakkabı da bunlardan biridir. Tesettür elbise özel bir gün için tercih edilmiş ise mutlaka topuklu bir ayakkabı ile kombin yapılmalıdır. Elbisenin rengine ve modeline göre en doğru tercih yapılmalıdır. Elbise abartılı ve gösterişli bir model ise daha sade ve düz bir topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Gündelik hayatta kullanılacak bir tesettür elbiseler de ise daha gündelik tercihler yapılmalıdır. Elbise uzun bir kıyafet modeli olduğundan ayakkabının çok düz olması tavsiye edilmez. Ufakta olsa bir topuğunun olması çok daha doğru olacaktır.

 

Tesettür elbise fiyatları

 

Tesettür elbise fiyatları elbisenin modeline göre değişiklik göstermektedir. Abiye bir tesettür elbisenin fiyatı gündelik bir elbiseden çok daha fazla olacaktır. Elbisenin satın alındığı yerde çok önemlidir. Marka olan bir mağazada satılan elbiseler diğer yerlerden çok daha pahalıya satılmaktadırlar. Günümüzde internetten yapılan alışverişler çok tercih edildiğinden çok daha uygun fiyata aynı kalite de ürünleri satın almak mümkündür.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir