En Çok Kullanılan Dış Giyim Ürünleri Nelerdir?

 

            Tesettür giyimde yapılan kombinler kadar o kombinlerin üzerine giyilecek tesettür dış giyim ürünlerinin seçimi de oldukça önemli olmaktadır. Tesettürlü kadınların dış giyim için birçok seçeneği bulunmaktadır. Bu dış giyim ürünleri havanın sıcaklık durumuna ya da yapılmış olan kombine göre belirlenmelidir. En doğru ürünün seçilmesi kombinin doğru bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

 

 Kabanlar ve montlar

 

Kabanlar ve montlar kış aylarında ortaya çıkan dış giyim ürünlerdir. Bu montların ya da kabanların yanlış seçilmesi kişiyi kilolu gösterebilecek giyim hatalarından bir tanesidir. Özellikle fazla kiloları olan tesettürlü kadınlar şişme ve hacimli montlar yerine daha düz ve zayıf gösteren kabanları tercih etmelidirler. Satın alınan kabanda kullanılabilecek kürk detayları kombinin çok daha şık görünmesine yardımcı olmaktadır. Son yıllarda moda olan ve bileklere kadar uzanan uzun kabanlarda kombinler açısından oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kombinin doğru olabilmesi için kaban seçimi kadar o kaban ile kombinlenecek eşarp ve ayakkabıların seçimi de önemlidir. Kabanın rengine ve modeline en uygun eşarp ve ayakkabılar tercih edilmelidir. Koyu renk eşarplar kışlık kabanlar ile çok daha şık durmaktadır. Bu nedenle çok renkli eşarplar yerine daha sade ve koyu tonlarda eşarplara yönenilmelidir.

 

 Tesettür kap

 

           Tesettür kap ise kabanların tam tersi olarak yaz aylarında kullanılmaktadır. İnce ve dizlere kadar uzanan yapısı ile hem bahar hem de yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tesettür kap seçiminde genellikle renkli modeller tercih edilmektedir. Bunun sebebi mevsim faktörüdür. Bu tarz renkli ve farklı modellerde kaplar gene renkli ve sade eşarplar ile rahatlıkla kombin yapılabilmektedir.

 

 Pardesü ve trençkot

 

Pardesü ve trençkot gibi ince ile kalın arası dış giyim ürünleri ise mevsim geçişleri için ideal olmaktadır. Özellikle trençkotlarda kullanılan bel kemerleri beli olduğundan daha ince göstererek zayıf görünme noktasında ufak hileler yaratmaktadır. Bu sebeple çoğu kadın pardesü yerine trençkotlara yönelmektedir. Pardesü trençkota oranla biraz daha kalın olduğu için soğuk günlere uygun bir dış giyim ürünüdür. Trençkot ise tam olarak mevsim geçişlerinde kullanılan ve kişiyi oluşabilecek hafif soğuklardan koruyan önemli bir dış giyim ürünüdür.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir