En Özel Günde En Özel Kıyafetler

 

damatlik-aksesuarHayatımızda bazı dönüm noktaları vardır. Evlilik de bu dönüm noktalarından biridir. Bu dönüm noktası çiftler için en özel gündür kuşkusuz ki. Bu en özel günde her şeyin mükemmel olması istenir. Gelin ve damat bu özel günde herkesten farklı giyinir. Damat damatlık ya da smokin giyerken gelin de gelinlik giyer. Günden güne değişen moda dünyasında bayanlara yönelik tasarlanan birçok gelinlik modeli var. Gelinlik modelleri; balık elbise, çok kabarık, kısa gibi bir sürü modelde olabiliyor.

O günün diğer kahramanı damatlar için de en az gelinlik kadar damatlık ve smokin çeşidi vardır. Gelinlerin gelinlikle kullandığı aksesuarlar çanta, gelin çiçeği, ayakkabı ve takılardır. Erkeklerde ise damatlık aksesuar kullandığı ürünler tercihlerine göre değişiyor. Smokin giymeyi tercih ettiyse aksesuarları ayakkabı, kuşak, kol düğmesi, yaka çiçeği ve papyon olurken eğer damat takım elbise tarzında bir damatlık tercih ettiyse aksesuarlar ayakkabı, yaka çiçeği ya da yaka mendili, kemer, kravat gibi ürünler oluyor.

Damatlar damatlık seçerken bazı noktalara dikkat etmelidirler. Öncellikle dikkat etmesi gereken nokta gelinle uyumdur elbette. Damat, gelinlik modeline göre bir damatlık seçmelidir. Gelinliğin rengine, modeline uygun damatlık ya da smokin tercih edilmeli. Damatlık ve gelinlik modelleri rengârenk olmasa da yine de bu uyum çok önemlidir. Bir diğer önemli nokta da damatlık aksesuar.

Damadın o özel günde şıklığını tamamlayacak olan aksesuarlar damatlığa ve gelinliğe uygun seçilmelidir. Öncelikle damat ayakkabısını rahatlığını düşünerek seçmelidir çünkü o gün hem hayatınızın en özel günü hem de en yorucu günü olacaktır. Ayakkabı rahat olduğu kadar da damatlıkla uyumlu olmalıdır mesela çorabınızı pantolonunuzla aynı renk seçin bu küçük bir detaya dikkat edin.

Aynı zamanda tercih edeceğiniz ayakkabı düğünün mevsimine, hava koşullarına, düğünün konseptine uygun olmalıdır. Bu önerileri dikkate alarak ayakkabı seçiminizi yapabilirsiniz. En özel gününüzde sizi yalnız bırakmayacak olan akrabalarınıza ve dostlarınıza en şık halinizle görünün ve şıklığınızı aksesuarlarınızla tamamlayın. Hem bu en özel gününüzde özgüveniniz yerinde olsun hem de gelen konukları ve partnerinizi etkileyin.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir