Erkek Bileklik ve Moda

Erkek Bileklik modellerine sıkça rastlamaktayız. Bayanlarımızın takı çeşitleri kadar erkeklerinde takı çeşitleri oldukça fazla. Özellikle son yıllarda metro seksüel diye nitelendirdiğimiz bakımlı erkekler aksesuarlarına çok dikkat etmektedir. Yüzük, kolye, küpe, kravat, bileklik gibi birçok eşyayı kullanmaktadırlar.

Doğal taş, boncuk, plastiklerden erkek bileklik türleri vardır. Doğal taş kullanılmasının sebebi her bir taşın özel bir anlamı olduğuna inanmaktır.

 

Bu taşlardan en çok bilinenleri;

 

Akik Taşı: Sıkıntılı anlarda ferahlık verir, uyuşukluğa iyi gelir, enerji ve canlılık verir. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Başarı taşıdır. Bu yüzden iş adamları kullanır. Özellikle erkeksi bir enerjiye sahip olduğu için cinsel yönden cesaretlendirir.

 

Ametist: Ametist taşını eline alın ya da yastığınızın altına koyarsanız uyku sorununuza iyi gelecektir. Vücuttaki fazla enerjiyi alır. Migren, ağrı ve göz hastalıklarının düzelmesine yardım ettiğine inanılır.

 

Kehribar: Ağrı kesicidir. Diz, sırt ve eklem ağrılarına birebirdir. Ayrıca intihara meyilli depresyondaki kişilerin düşüncelerini aydınlatır. Ruh sağlığını korur. Doğru karar vermeyi kolaylaştırır.

 

Kuvars: Her derde deva olduğu düşünülen doğal taşların ağababasıdır. Metafiziksel bir gücü olduğuna inanılır. Radyasyonun size ulaşmasını engeller. Ruha iyi gelir. Aşk hayatınızı alevlendirmek için adeta bir viagra görevi görür.

 

Lal: Cinsel olan bütün sorunları düzenler. Cinsel anlamda istek, duyarlılık ve enerji üretir.

 

Turkuaz: Muhteşem mavi rengi ile tüm kem gözleri kendi üzerine çekip sizi nazardan korur. İletişimi, sadıklığı, sadakati ve dostluğu iyi konuma getirir. Eğer vücudunuzda herhangi bir hastalık veya rahatsızlık sezerse renk değiştirir.

 

Yeşim: Korku, endişe gibi kötü duyguların yerine özgüven ve cesaret getirir. Sol elde taşınmalıdır. Sihir ve büyüden korur. Bilgeliğin gücü olarak lanse edilen yeşim taşı sözcük kurabilme, zekayı kullanabilme gibi özellikleri size aktarır.

 

Agate: İkizler, Boğa, Yengeç, Kova burçlarının tercih etmesi gereken bir taştır. Olumsuz enerjileri uzaklaştırır. Sarı güneş, lav, hayalet, lapis, mor renkli taşlar gibi birçok doğal taş vardır. Kişinin ihtiyacına, inancına göre iyi niyetle kullanılmalıdır.

 

            Erkek bileklik, bayanların erkeklerde estetik bir duruşu olduğunu düşündüğü bir takıdır. Özellikle birçok sosyal medyada veya erkek bileklik modelleri diye internette araştırdığımız zaman özellikle de erkek saatinin rengi kayışı hangi malzemeden yapıldığı ile ilgili bir uyum yakalayarak bileklik seçimi yapılmaktadır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir