Erkek Takı Çeşitleri Nelerdir?

deri-bileklikHer ne kadar takı denince akla bayanlar gelse de erkeklerin de kullandıkları takılar mevcuttur. Erkekler de giymiş oldukları kıyafetleri tamamlayan takılar takmayı ve bu takılar ile boy göstermeyi istemektedirler. Önceleri erkekler bu husus üzerinde fazla ilgili olmamalarına rağmen, günümüzde fazlasıyla ilgili oldukları hatta farklı farklı aksesuarları tercih ettikleri bilinmektedir.

Örneğin önceleri erkeklerin aksesuar olarak kullanma durumları mevcut olmayan küpe, günümüzde özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bir erkek takı çeşidi olmuştur. Peki, bu erkek takı nedir? Çeşitleri var mıdır? Kullanım alanları nerelerdir? Almak istediğimiz zaman nerelerden temin edebiliriz? Şimdi bu suallerin cevaplarını anlatmaya çalışacağız. Erkek takılarını kolyeler, bileklikler, saatler, küpeler, kol düğmeleri ve yüzükler olarak sıralayabiliriz.

Kolye, bileklik, saat ve küpe çeşitleri çok geniş bir yelpaze olarak tasarımlarını sunmaktadırlar. Değişik ve şık ve hatta taşlı kolyeler, bin bir çeşit bileklikler, çeşit çeşit markalarda deri ve metal olmak üzere binlerce saatler ve günümüz çağında genç erkeklerin tercih ettikleri küpeler çok ayrı bir pazar oluşturmuştur.

Bu erkek takı çeşitlerinin çok farklı ve kişiye özel tasarımları da bulunmaktadır. Örneğin istediğiniz şekilde ya da istediğiniz isimde bir bileklik yaptırabilirsiniz. Ya da gelişen teknoloji sayesinde öncesinde sadece bir vakit aracı olarak kullanılan saatlerin içlerine değişik tasarımlar yapılarak güzel bir aksesuar olarak da kullanılabilinir.

Bileklik çeşitleri olarak baktığımız zaman gümüş bileklikler, altın bileklikler, deri bileklik, metal ve metal deri karışımı bileklikler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Saat çeşitlerine bakacak olursak gerçekten dünyaca ünlü markalar dahi çok önem verdikleri için çok aşırı pahalı fiyatlara dahi saat bulabilir ve maddi gücünüz yeterli ise rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Deri ve metal olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Son zamanlarda saat tasarım yapan iş yerleri ve mağazalar mevcuttur. Kendinize özel bir resmi kolunuzdaki saat içerisinde görmek belki de çok mutlu olmanızı sağlayacaktır. Ya da bunu bir hediye olarak aldığınız zaman karşınızdaki insanı hem şaşırtabilir hem de çok mutlu edebilirsiniz. Erkek takı çeşitlerine hem butik mağazalarından, hem sarraf ve gümüş dükkânlarından hem de internet sitelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Deri bilekliğe oranla boncuklu bileklikleri daha çok tercih ediyorum özellikle saat arkası muhteşem bir görüntü oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir