Eşarp Seçimi Nasıl Ve Neye Göre Yapılmalıdır

 

Şüphesiz ki eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken detayların başında seçilecek eşarbın giyilen kıyafetle olan uyumudur. Bayanlar giyilen giysilerin rengine ya da türüne göre bir eşarp seçimi yapmalı ve tarzlarını bu şekilde ayarlamalıdırlar.

Eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?

 

Uyumlu bir eşarp seçimi yapılabilmesi için birçok faktörün göz önüne alınarak bir tercih yapılması gerekir. Örnek vermek gerekirse, eşarp seçiminde giyilen kıyafetin rengi, kişinin göz rengi, kişinin ten rengi ve hatta eşarbın hangi mevsimde kullanılacağı gibi pek çok faktör düşünülmeden uygun bir eşarp seçimi yapılamayacaktır. Bu noktada Aker eşarp müşterilerine sunmuş oldukları çeşitli renk seçenekleri ve farklı tasarımlarla hizmet vermektedir.

 

Eşarp kullanacak kişi öncelikle ten rengine göre bir eşarp seçimi yapmalıdır. Örneğin; koyu ten rengine sahip birisi eşarp seçiminde çok koyu renklerden kaçınmalıdır. Daha sonra dikkat edilmesi gereken nokta ise kişinin sahip olduğu göz rengidir. Göz rengine uygun bir eşarp seçimi ile daha şık olunabilir ve göz rengi daha çok ön plana çıkartılabilir. Bunun için de eşarp rengini seçerken göz rengi ile zıt renkler seçilmelidir. Eşarp rengi seçiminde bu noktalara dikkat edildikten sonra ise son olarak giyilen kıyafete uygunluğu açısından seçilecek eşarp değerlendirilerek bir karar verilmesi gerekir.

 

Tabi ki de eşarp seçimi konusunda bu saydığımız faktörlerin haricinde satın alınacak eşarbın kumaş türü de önem arz etmektedir. Buna göre bayanlar tarafından özellikle her mevsim, kullanılacak eşarbın kumaş türü seçimi hususunda değişkenlik göstermektedir. Yine bu noktada Aker eşarp müşterileri için üretmiş olduğu pamuklu, saten, rayon, viskon veya da ipek eşarp türleri ile çeşitli eşarp seçenekleri sunarak müşterilerine hizmet vermektedir. Kendisi için en uygun eşarp kumaş türü ve en göz alıcı tasarım ve renklerde eşarp seçimi yapmak isteyen müşteriler Aker eşarp modelleri ve seçeneklerine göz atarak istedikleri eşarbı bulabileceklerdir.

 

Eşarp kumaş türü niçin önemlidir?

 

Eşarp seçiminde üzerinde durulması gereken püf noktalardan birisi de eşarbın kumaşının türüdür. Viskon, pamuklu veya ipekten üretilen pek çok eşarp türü vardır. Özellikle yaz mevsiminde terletme yapmaması veya da hafifliği nedeniyle müşteriler için en kullanışlı ve en çok tercih edilen eşarp türü ipekten üretilmiş olan eşarplardır. Bu sayede hafif ve terletmeyen kumaşlar ile kişiler özellikle sıcak havalarda daha çok rahat edeceklerdir. Bu noktada yine Aker eşarp çeşitli kumaş türlerinden üretmiş olduğu farklı tasarım ve renk seçenekleri ile müşterilerine hizmet etmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir