Etnik Desenli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

 

Tesettür elbiseler, tesettür giyimin olmazsa olmazlarındandır. Her çeşidi ve modeli bulunabilen tesettür elbiselerde son dönemlerin en moda olan tasarımları etnik desenlere sahip vintage elbiselerdir. Bu tarz elbiseler doğru kombinlendiğinde oldukça hoş bir görünüm yaratılmasına yardımcı olacaktır. Bu tarz özel desenlere sahip elbiseler her ortamda rahatlıkla tercih edilebilen giyim seçeneklerindendir.

 

Gündüzleri iş veya okul hayatında giyilebilen bu tarz tesettür elbiseler, gece kombinlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu yönü ile her kadının dolabında bulunması gereken giyim ürünlerinden biri olmaktadır. Tesettür elbiselerde desenler benzerlik gösterse de modeller değişmektedir. Son dönemler oldukça popüler olan elbise modeli kol detaylı elbiselerdir. Bu elbise modeli kullanılan desenler ile en doğru uyumu yakalayacaktır.

 

Eşarp seçimi

 

Etnik desenli elbiseler ile kombin yapılacak olan eşarp aynı oranda sade olmalıdır. Elbisenin içerisinde bulunan herhangi bir renk tonu eşarp seçimlerinde kullanılabilmektedir. Böylece eşarbın rengi elbise ile doğru uyumu yaratacaktır. Eşarp tesettür elbisenin nerede giyileceğine bağlı olarak seçilmelidir. Gece kombinlerinde giyilecek bir desenli elbise mutlaka parlak ve ipek tarzı kumaşlara sahip eşarplar ile kombinlenmelidir. Eşarpta kumaşın parlak olması kombini daha ağır gösterecektir. Eşarp seçiminde uzak durulması gereken en önemli model desenli eşarplardır. Giyilen elbise desenli olacağından takılacak eşarpta desen bulunması kötü bir görünüm yaratılmasına sebep olacaktır. Etnik desenli elbise gündelik yaşam için tercih edilecek ise parlak eşarplar yerine daha mat modellere yönelinmesi çok daha doğru olacaktır. Mat eşarplar dikkati çeken esas parçanın elbise olmasını sağlayacaktır.

 

Desenli elbiseler ve aksesuar seçimi

 

Etnik desenli elbiselerde eşarp seçimi sonrası yapılması gereken son seçim aksesuarlar ile alakalı olmaktadır. Giyilecek olan ayakkabı ve takılacak olan çanta özenle seçilmelidir. Eşarp seçiminde olduğu gibi burada da düz ve mat modellere yönelinmesi gerekmektedir. Ayakkabı ve çantada renk seçimi elbisenin tonlarına bağlı olarak yapılmalıdır. Desenli elbiseler ile takı takılacak ise gene aşırı renkli modellerden uzak durulmalı ve ince kolyeler gibi sade takı modelleri kullanılmalıdır. Küpe seçiminde de aynı şekilde ufak taşlı modeller arasından seçim yapılmalı ve abartılı modellerden uzak durulmalıdır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir