Ferace Beden Tablosu

Ferace kullanımı konusunda vücut ölçülerindeki farklılıkların bir engel teşkil etmemesi açısından tüm bedendeki hanımların kullanımlarına uygun olabilecek standartlarda üretimler gerçekleştirilmektedir. Bu durumda; klasik ve düz siyah, lacivert ferace modellerinin tamamında tek beden esas alınıyordu iken şimdilerde ürünlerin tamamı XS, S ya da 32 beden aralığında başlamakta olup; 60 bedene kadar uzanabilmektedir.

 

Ferace Kullanımında Beden Seçimi

 

Ferace beden seçimini gerçekleştirir iken tercih etmiş olduğunuz modelin dar kesim mi yoksa bol kesim mi olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bu hususta; bol kesim ferace modelleri için kendi beden ölçünüzden bir ya da iki beden altı seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca da dar kesim ferace modelleri için yapılacak tercihlerin de aynı şekilde bir beden büyük olmasına ayrıntılı şekilde dikkat etmek gerekir.

 

Ferace Beden Tablosu

 

Ferace beden tablosu esas alınacak ise; mutlaka vücut ölçülerinin ayrı ayrı ölçülmüş olması gerekir. Bu ölçüm neticesinde de göğüs, bel ve omuz detayları en uygun gelecek şekilde tasarlanmış olan ürünlerin alımı gerçekleştirilmelidir. Beden ölçüm tablosu esasen; uluslar arası ile Türkiye ayrımını gözeterek yapılmalıdır. Ürünlerinizi yurt dışında satın alacak iseniz; Türkiye beden ölçüm standartlarında sizin ölçülerinize denk gelecek uluslar arası seçimleri yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda; 36 beden için verilen ölçüler; 86 – 68 – 92 iken 38 beden için verilen ölçüler; 90 – 72 – 96 olarak belirlenmiştir. Ancak eğer beden ölçüleriniz; 94 – 76 – 100 ise o halde siz; 40 bedensiniz, demektir. Büyük beden için belirlenmiş olan ferace beden ölçüsü ise; 44 ile başlar 56 bedene kadar ilerler. Ve aynı şekilde; bel – göğüs ve kalça baz alınarak bu ölçüm de tamamlanmış olur.

 

Büyük Beden Ferace Renkleri

 

Ferace tasarımları ve renk dizaynları; büyük beden modeller üzerinde de küçük beden modeller üzerinde de hemen hemen aynıdır. Ancak eğer büyük beden ferace kullanımını tercih edecek iseniz kusurlarınızın daha kapalı olması açısından; bel kısmında kemer ayrıntısını tercih etmemeli ve mutlaka fermuarlı ürünlerin kullanımını tercih etmelisiniz. Ürünlerin tek renk olması sizler için daha makul olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir