Giyim Aksesuar

aksesuarGiyiminde belli bir tarz oturtmuş olan ve bunu korumaya çalışan insanlar giyim aksesuar kullanımı da oldukça önem verir ve özen gösterirler. Bahsettiğimiz giyim aksesuar içerisine birden çok fazla ürün yerleştirir ve kapsar. Çevre, arkadaş ortamları, aile ve özellikle de seçilen meslek giyim tarzını ve aksesuarlarını oldukça yakından ilgilendirmektedir.

Günlük olarak en fazla dikkat ettiğimiz şey olan giyimimiz kullanılan aksesuarlar ile tamamlanmakta ve güzelleşmektedir. Her kombinimize uygun bir aksesuar kullanarak gerçek anlamda tarzımızı yansıtmış oluruz. Peki, bu aksesuarlar nelerdir? Sıralamak gerekirse tepeden tırnağa kullanılan her aksesuar ayrıdır.

Küpeden, kolyeye, yüzükten şala, fulardan bilezik ve bilekliklere, ekstra olarak kullanılan ceketlerden hırkalara, çantalardan ayakkabılara ve eldiven, atkı ve berelere kadar kullandığımız her şey aksesuar olarak bilinmekte ve kabul edilmektedir. Kullanılan bu aksesuarlar tam olarak tarzlarımızı yansıtmakta ve yerli yerine oturtmaktadır. Makyajlar ve pircingler dahi aksesuar olarak kabul edilir ve kullanılan her renk, şekil ve desen de bu aksesuarları destekleyici niteliktedir.

Giyimine önem veren her insan giyimde aksesuarına da önem verir. Bir dar paça pantolon giyildiğinde altına bunu destekleyen tarzda kullanılan çizme bir aksesuardır. Bir elbise giyildiğinde bunu desteklemek için kullanılan uzun kolyeler birer aksesuardır. Takılan taşlı, taşsız ya da farklı şekillerde ve eklemlerde kullanılan yüzükler birer aksesuardır. Her kombine farklı renk ve modelde uyarlanan ayakkabı ve çanta konseptleri birer aksesuardır.

Ve bu aksesuarlar giyimin tarzı, giyimin modası, giyimin cinsi, giyimin zamanı, giyimin yeri ve en önemlisi de giyimin mevsimi açısından oldukça önem arz eder. İç giyimde ve dış giyimde kadın, erkek ve çocuk her yaş grubuna ait giyimde aksesuarlar farklılık göstermektedir. Kadın giyimde aksesuarlardan bahsettiğimiz gibi erkek giyim aksesuarları da ayakkabılar, saatler ve genel olarak cüzdan ve anahtarlıklardır.

Özel günlerde kullanılan kravat ve papyonlar ise bir ekstra olarak kullanılmaktadır. Çocukların aksesuarları ise kız çocukların genelde pembe ve mor renklerden oluşan prensesi andıran tüllü aksesuar iken erkek çocukların süper kahramanlardan oluşan birbirinden farklı hırkaları, eldivenleri olarak sıralanabilmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir