Gömlek Ve Ceketler İçin İnce Detaylar

kravat-setleri

Yıllar önce ilk defa ses tellerini korumak amacı ile boyuna takılan mendiller zamanla değişikliklere uğrayarak bugünkü kravat halini almaktadır. Bağlanma şekilleri ve kravat biçimleri ile de çoğu erkeğin ilgisini çekmeye başlayan kravat erkekler için bir şıklık göstergesi haline gelmektedir. Dünya’nın belirli yerlerinde erkekler centilmenliklerini kravat kullanarak göstermeye başlamaktadır.

Ardından kravat ile beraber takım elbisenin ceketinin cebine mendil konmaya başlanmaktadır. Karizmatik bir duruş sergileyen erkekler birbiri ile uyumlu parçaları kullanarak dikkat çekmeye başlamaktadır. Kol düğmelerinin disiplinli duruşu hoş görünmektedir. Farklı detaylar ile süslenmiş kol düğmeleri jilet gibi gömlekleri tamamlamaktadır.

Yıldönümü, davet, organizasyon, düğün ve şirket kutlamaların da erkekler mükemmel bir takım elbise tercihin de bulunarak tarzlarını ortaya koyacak bir kravat seti seçmektedirler. Gömlek düğmelerinin çirkin görüntüsünü kapatan kravat, soğuk duran kol uçlarına kol düğmeleri ve düz görünen ceket ve pantolonu hareketlendirecek mendil ile şık bir görünüm elde edilmektedir.

Çizgili, kareli, puantiyeli ve ekoseli modelleri ile karşımıza çıkan kravatlar gündelik hayatta ve özel günler de kullanılmaktadır. Saten kumaştan yapılmış kravatlar renk seçimleri ile göz kamaştırmaktadır. Zümrüt yeşili, mavi, mor, kırmızı, lacivert, beyaz ve taba gibi renklerin yanı sıra desenli kravat çeşitleri de bulunmaktadır. Spor kombinler için blazer ceket, keten pantolon ve slim fit bir gömlekte ince kravat ve mendil tamamlayıcı aksesuarlardır.

Doğum gününde erkekler için güzel bir hediye olarak da sunabileceğiniz kravat seti şık bir kutu da bulunmaktadır. Bazı setlerin içerisinde kravata uygun gömlekte yer almaktadır. Pek çok erkek kravat kullanmayı sevmese de beğendiği renkler olduğunda takmaya özen göstermektedirler. Çoğu zaman takımlara uygun kravatları seçenler bayanlar olmaktadır.

Özel günler de bayanların kendi kıyafetlerinin rengine göre seçtikleri kravat setleri erkeklerin de hoşuna gitmektedir. Sıradan hale gelen beyaz gömlek üzerine siyah ve ya kırmızı kravat klasiğinden kurtulmak gerekmektedir. Daha genç ve dinamik görünen tek renk kravatlar tercih edilmeli, olduğunuzdan yaşlı gösterecek geniş aralıklı çizgili kravatlardan kısa süre kurtulmaktadır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir