Güzel Olsun Benim Olsun

Kadınların ayakkabı konusundaki tutkusu herkesçe bilinen bir gerçektir. Bayan ayakkabı denilince akla her ne kadar topuklu ayakkabı akla ilk gelen olsa da çeşitte sınır tanımıyor. Gündeme ayrı ofise ayrı gezmeye ayrı giyilir bizce hatta elbiseye göre de farklı farklı. Bu kadar çeşit içinde gözlerimiz kamaşıyor haliyle. Ee bizde şu da kalsın diyemiyoruz. Bir ayakkabı firmasına da sahip olsak değişmez herhalde bu. Gözümüz diğer firmalara kayar. E güzel güzeli ister biz ne yapalım.

 

Rahatımdan ödün vermem

Şıklıkta rakip tanımam rahatımdan ödün vermem diyenlerdenseniz bayan ayakkabı denilince aklına babetten ayrısı gelmez muhtemelen. Hem şıkır şıkır olsun hem de istediğimde koşabileyim değil mi. Babet özgür kadının tamamlayıcı unsuru. Topukluyla yürüyemiyorsak şık olamayacak da değiliz değil mi. Babet dünyası topuklu dünyasıyla kıyasıya kapışır bence. Tüllüsünden payetine oldukça zengindir.

 

Cesaretin bu kadarı

 

Topukludan vazgeçmem hatta onunla koşu yarışına bile katılırım diyen cesur kadın sen her şeyi halledersin. Aya gitse topuklu ayakkabıyla giden hatunların bayan ayakkabı deyince aklına ne gelebilir ki zaten klasik ayakkabıdan başka. Ama asil duruşuyla da kim meydan okuyabilir ki ona. Boşu boşuna fethetmemiş kalpleri. Kadının zarafetinin üstüne zarafet ekler topuklu ayakkabı. Her ne kadar alay falan da etse erkekler onlar da bir kenara atamıyorlar topuklu ayakkabının asilliğini. Bu yüzden kadınlar ondan hiç vazgeçmeyecek tamamen.

 

Pistte bile

 

Sporla işi olmasa bile spor ayakkabıyı ayağından çıkarmayan rahat ötesi düşkünleri için iyi ki bu spor ayakkabıyı bulmuşlar. Bıraksalar düğünlere bile spor ayakkabıyla giderim şahsen ben ama ah bu el alem yok mu? Dağda bayırda rahat olduğum kadar rahatlığı her yerde istemem suç mu yani.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir