Hamile Giyim İçin Öneriler

 

Bir kadının hayatı boyunca yaşayabileceği deneyimleri arasında en güzel ve mucizevi olanı annelik serüveninde hamilelik süreci önemli bir yer tutmaktadır. Hamilelik boyunca günlük hareketlere, beslenmeye, vücudu fazla zorlamamaya dikkat edilmesi gerek. Özellikle fiziksel olarak yaşanan değişimler bu süreçte anne adaylarını biraz zorlamakta. Bu yüzden rahat bir hamilelik geçirmek için kıyafet seçimi oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Tesettür giyim tercih eden kadınlar için de hamilelik sürecini hem rahat hem de şık bir görüntü ile geçirmeleri için birçok model bulunmakta. Hamilelere özel üretilen ürünler dışında, normal giyim modellerini de hamilelik sürecinde kullanmak mümkün. Hamileliğin ilk aylarında daha önce giyilen kıyafetleri giymek mümkün ancak dördüncü aydan itibaren çoğu kıyafetin artık bir süreliğine rafa kaldırılması gerekmektedir.

 

 Gebelikte Moda Yerine Rahatlık Önemsenmeli

 

Hamile kalmadan önce modayı takip eden ve ona göre giyinen bir kadın için, modadan uzak kalmak biraz zor olacaktır. Ancak gebelik geçici bir süre olacağından dolayı bir süreliğine rahatınızı daha çok önemsemeniz gerekecek. Kullanışlı ve son derece konforlu bir tarz benimsemek gerekir. Bu süreçte salaş tunikler ve triko tarzı kazaklar tercih edilebilir. Aynı zamanda elbise gibi tek parça kıyafetler de oldukça sık kullanılmalıdır.

 

 Kumaş Seçimine Özen Gösterilmeli

 

           Tesettür giyim için kumaş seçimi oldukça önemlidir. Gebelikte ise daha da önemli bir hal almaktadır. Özellikle tesettürlü kadınlar hamilelik sırasında mevsime uygun kumaş seçimi yapmalıdırlar. Sıcak mevsimlere denk gelen bir gebelik süreci varsa mutlaka kıyafetler pamuklu olmalıdır. Aynı zamanda sağlık açısından daha çok organik kumaşlardan üretilen giysiler tercih edilmeli. Kış mevsiminde ise kalın ve sizi sıkacak yünlü giysilerden çok keten tarzı kumaşları kullanmak gerekir. Hangi mevsimde olunursa olunsun saten ve sentetik kumaşlardan uzak durmak gerek. Çünkü bu kumaşlar hem sık sık kırışacak hem de günlük hareketlerini kısıtlayacaktır.

 

 Ayakkabı Seçimine Dikkat Edilmeli

 

           Tesettür giyim dahil tüm kombinlerin vazgeçilmezleri ayakkabılardır. Özellikle topuklu ayakkabılar tüm kadınların tutkusu. Ancak gebelik esnasında asıl önemsenecek olan giysiyi tamamlamak değil, ayak sağlığıdır. Hamilelik sırasında ayakların rahatlığı anne adayı için önemlidir. Bu yüzden tesettür giyim tercih etseniz dahi rahat ve düz hatta ortopedik ayakkabılar tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir