Hamile Modası

hamile-ic-giyimGiyim kuşam konusunda şıklıktan ziyade rahatlık çok önemli bir ayrıntıdır. Özellikle hamile iç giyimde rahat kıyafetler tercih etmemiz gerekir. Vücudu sıkmayan ve kan dolaşımını etkilemeyen rahat ve esnek iç giyim ürünleri tercih edersek günlük yaşantımızda kendimizi daha rahat hissederiz.

 

Hamileler için iç giyim tercihinde dikkat edilmesi gerekenler

 

Hamilelik döneminde vücudumuz gün geçtikçe şişer ve bölgesel kilo problemleri yaşarız. Bu dönemde vücudumuzu rahatsız eden kıyafetler kendi sağlığımızı etkilediği gibi anne karnındaki bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Önce anne adayları için ne gibi olumsuz etkiler var onlara bakalım. Öncelikle dar ve rahatsız hamile iç giyim ürünleri kan dolaşımını yavaşlatır. Bu ilerleyen dönemde hamilelik sürecinde rahatsızlıklara sebep olurken anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişim sürecini de kötü etkileyebilir. Çünkü anne karnındaki bebeğin sağlığı annenin sağlıklı olmasıyla doğru orantılı devam eden bir süreçtir.

 

Aynı zamanda esnek ve pamuklu kumaşlar hamile iç giyim ürünleri içerisinde en çok tercih edilenlerdir. Bu ürünler hem vücudu sıkmadığı gibi aynı zamanda terletmez. Böylece fazla kilolarınız size sıkıntı ve rahatsızlık vermez. Hamile bayanların göğüsleri de hamilelik dönemi boyunca şişer ve büyür.

 

Hamile iç giyim ürünlerindeki sütyenler daha esnek, rahat ve pamuklu olmalıdır. Telli ya da ince naylon askılılardan ziyade daha ince ve esnek kumaşlar tercih edilmelidir. Çünkü bu dönemde süt bezlerinin zedelenmemesi ve korunması gerekmektedir. Ayrıca naylon ya da sert kumaşlar meme ucunu da tahriş edebilir. Bu da hamilelik sonrası dönemde olumsuz sonuçlara neden olabilir.

 

Özellikle yaz aylarında fazla kilolar hamile bayanlar için vücutta pişik, kızarıklık ve tahrişlere yol açabilir. Bunların başlıca sebeplerinden biri uygunsuz hamile iç giyim ürünlerinin tercih edilmesidir. Naylon kumaşlar terledikçe vücudu tahriş eder. Aynı zamanda terleme ile birlikte vücuda yapışır ya da sıkar. Bunlar hamilelik dönemi için çok sakıncalıdır.

 

Bebeğin ve annenin sağlığının korunması için hamile iç giyimi tercihlerine özen gösterilmeli, kaliteli ve bilindik markalar tercih edilmelidir. Kanserojen madde içeren birçok kıyafet artık ayırt edilemeyecek şekilde her yerde karşımıza çıkar. Bunlara maruz kalmamak için kaliteli ve güvenilir markalar tercih edilmelidir. İç giyim satın alındıktan hemen sonra yıkanmalı ve öyle kullanılmalıdır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir