Hamilelik Döneminde Giyecek Seçimleri

hamile-ic-giyim

 

Hamile kadınlar için eskiden uygun giyecekleri bulmak çok zordu, fakat günümüzde farklı markaların birçok çeşitte ve anne adaylarının sağlığı için tasarlamış olduğu kıyafet mevcut. Hamilelik belirli bir zaman diliminde olacağı için alınacak kıyafetler geçici olarak alınıyor gözükse de hamilelik döneminde anne ve bebeğin sağlığı için giyilen giyecekler çok önem taşımaktadır.

Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile piyasada çok çeşitli hamile kıyafetleri bulunmakta ve anne adayları bu kıyafetleri seçerken nelere dikkat edeceğini iyi bilmelidir. En önemli özelliği anne adaylarına rahat hareket imkânı sunması ve içinde kendilerini konforda hissedecekleri kumaşta ve şekilde tasarlanmış olmaları. Özellikle pantolonların belden genişleyebilen türde olması gereklidir.

Genişleyen karına göre ayarlanabilir kıyafetler tercih edilmelidir. Hamilelik dönemi için lastikli seçenekli kıyafetler en uygunudur ve bu kıyafetlerin yün, likra gibi hangi kumaştan olduğu öğrenilmeli hangi kumaşın daha sağlıklı olduğu araştırılmalıdır. Örnek olarak uzmanlara göre; Sentetik kumaşlı ürünler hamilelik döneminde vücudu ısıtır ve bu anne adayı için sağlıklı bir durum değildir ve bunun için sentetik kumaşlı ürünlerin hamile giyim çeşitlerinde fazla tercih edilmemesi gerekmektedir.

Rahat olması çok önemli olan hamile giyeceklerinin şık olması da anne adaylarının kendisini iyi hissettirecektir. Birçok hamile giyim mağazasında her çeşit hamile giyim modeli vardır ve anne adaylarının vücutlarının aydan aya alacağı genişlemelere göre uygun olabilecek kıyafetleri denemeleri tavsiye edilir. Hamilelik döneminde anne adaylarının kıyafetleri denemeden almamaları gerekir.

Son zamanlarda hamilelik dönemini eğlenceli hale getirecek espriler içeren bazı kıyafetler de çok revaçtadır. Üzerinde bebek ayağı resmi olan veya bebeğin içerde olduğunu eğlenceli sözlerle anlatan tshirtler bazı anne adayları tarafından sevilerek giyilmektedir. Yine iç giyim de hamilelik döneminde çok önemlidir.

Büyüyen göğüsler için geniş balenli ve askılı sutyenlerin kullanılması anne adayları için iyi bir seçenek olacaktır. Hamilelik döneminde dikkat edilmesi gereken şeylerden biri ayakkabı seçimidir. Ayaklar hamilelik döneminde vücudun ağırlığı değiştiği için şişerler. Bunun için rahat, geniş tabanlı, hava alabilen, ortopedik ve topuksuz ayakkabılar tercih edilmelidir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

  1. Bayrakçı dedi ki:

    Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler keşke bir kaç tanede Resim ekleseydiniz.

  2. Elka Bayrak dedi ki:

    bu güzel paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir