Hangi Şal Bağlama Şekli Hangi Tarza Uygun?

sal

Öğrencilerin, çalışan kadınların, ev hanımlarının kısacası tüm kadınların arzu ettikleri şeylerden biri kendi stilini oluşturmak ve girdikleri ortamda dikkatli çekmektir. Tesettürlü kadınların da kendilerine uyarladıkları, onları yansıtan bir giyim tarzları bulunmaktadır. Giyim tarzını tesettür giyim tercihinden oluşturan kadınların şık görünmeleri için biraz daha çaba sarf etmeleri gerekmekte. Çünkü aksesuardan giysiye, ayakkabıdan eşarp seçimine kadar tüm ayrıntıları titizlik ile düşünerek kombin oluşturmaktalar. Tesettürlü kadınların olmazsa olmaz parçaları ise elbette eşarplar ve şallardır. İyi ve güzel görünmek için benimsenen tarza uygun şal seçmek ve seçilen şalı da tarza uygun biçimde şekillendirmek gerekmektedir.

 

Salaş Kıyafetlerde Şal Nasıl Bağlanmalı?

 

Özellikle genç, dinamik ve spor bir görüntü elde etmek isteyen kadınlarının tercih ettikleri bol hırkalar, kazaklar ile bağlanan şallar da bol bir şekilde bağlanmalıdır. Renk seçimi yanı sıra eşarbın ya da şalın dokusu da tarza uyum sağlaması açısından önemli bir noktadır. Mevsimine göre ipek şal tercih etmek yerine salaş stili tamamlamak isteyen ve tesettür giyim çizgisine uygun giyinmek isteyen hanımların, daha pamuklu ve yünlü şallar tercih etmeleri doğru olacaktır. Ayrıca şalları veya eşarpları sıkı sıkı bağlamak yerine, gelişi güzel bir şekilde omuzlara atmak stilinize uygun bir başörtü şekli kullandığınızı kanıtlayacaktır.

 

Maskülen Tarza Uygun Biçimde Eşarp Nasıl Bağlanmalı?

 

Son yıllarda moda olsan maskülen tarz, tesettür giyim için de önemli ve yeni bir stildir. Daha çok koyu renklerden oluşan kombinleri içeren bu tarza uygun şal bağlamak isteyen kadınların abartı ve desenli modellerden uzak durmaları gerekmekte. Çünkü maskülen tarzın çizgileri daha dinamik ve keskindir. Bu yüzden eşarp veya şalları kullanırken de bu çizgiye uyum sağlamak gerekli. Daha çok klasik tarzda eşarp seçmeniz gerekmektedir ve eşarpları arka tarafı dışta kalacak şekilde, boynu çok sıkmadan eşarbın iki ucunu arkadan bağlamak bu tarza uygun bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

 

Sportif Görünüme Uygun Şekilde Şal Nasıl Bağlanır?

 

Yine gençlerin daha çok tercih ettiği bir tarz olan spor şıklık, çocuk sahibi kadınlar tarafından da sıkça kullanılmakta. Tesettür giyim içerisinde spor şıklığı yakalamak isteyen kadınların ise şallarını boyunun arkadasın tek ve içte kalacak şekilde düğüm atarak kullanmaları doğru olacaktır. Önemli olan nokta kombinde dikkatin toplanacağı yerin başörtü değil, diğer parçaların olmasını sağlamaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Nurten dedi ki:

    güzel şal bağlama tekniğiymiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir