Her Yere Bir Elbise

 

Elbiseler kadınların vazgeçemediği kıyafetlerin başında gelir. Kombinlemesi rahat olan, hemen giyip çıkarılan bir parçadır. Bu yüzden sık tercih edilir. Örneğin evde, okulda, hastanede, düğünde, nikâhta, yürüyüşte, alışverişte, güne giderken, gezmeye giderken, seyahat edilirken elbise rahatlıkla kullanılabilir. Gidilen yere göre elbisenin türü tabiki değiştirilir. Her elbise her yerde giyilmeyeceği gibi her elbise aynı kombinleye de giyilmez. Elbise kombinlerken elbisenin, kumaşı, rengi, türü, boyu, modeli dikkate alınır. Hatta özellikle dikkate alınması gerekir.

Gündüz bir yere gidecekseniz dar diz altı elbise üstüne kot ceket veya bir hırka ile altına spor ayakkabı giyilerek rahat bir kombin yapabilirsiniz. Eğer öğretmenseniz diz altı bir elbise üstüne ceket ve altına düz veya az topuklu bir ayakkabı giyerek okul kombini oluşturabilirsiniz. Eğer bir davete gidecekseniz uzun bir elbise olabilir.

Bu elbise dümdüz, sırtı açık, etek ucu dantel, omuz detaylı, değişik yaka detayı olabilir. Bu şık elbiseleri kalın veya ince topuklarla tamamlayabilirsiniz. Üstüne de omuzda bir kürk veya omuza alınmış bir paltoyla tamamlayabilirsiniz. Tabii ki bunların yanında şık bir saç ve makyaj da olmalı. En önemlisi zarif bir takılar kullanılmalı.

Yürüyüşe gidecekseniz yine bor bil elbise altına spor ayakkabı sizin için ideal olabilir. Yandan takılan veya bele takılan veya elde tutulan küçük bir çanta yardımıyla rahat rahat yürüyüş yapabilirsiniz. Yakınınızın veya birinin nikâhına gidecekseniz dizde bir elbise altına stiletto yardımıyla şık bir görüntü elde edebileceğiniz gibi hastanede çalışıyorsanız çok dar ve mini olmamak şartıyla dizde bir elbise altına çok yüksek değil de az bir topuklu ayakkabılarla da güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Güne giderken şık bir elbise proporsiyonunuza göre dar, bol, a kesim, diz altı, mini gibi tercihler nereye giderseniz gidin size kalmış durumda. İnsan ilk başta kendi vücudunu tanımalı ve daha sonra ona göre giyinebilmelidir. Her elbise herkese olmayacağı gibi, her kombinde herkes üzerinde aynı güzellikte ve şıklıkta durmayabilir. Bu gayet normaldir. İnsan vücut tipini, cilt rengini, saç rengini belirleyip ona göre modelde ve renkte elbise giymelidir. Daha sonra o parçalara göre de kombin yapılmalıdır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir