İç Giyimde Çeşit Bol

ic-giyimBedenimizi saran dış görüntü kıyafetleri kadar, içimize giydiğimiz iç çamaşırları da büyük önem taşır. Bunun için ayrı iç giyim sektörü kurulmuş, halka çeşitli modellerle ürün sunmaktadır.

 

Cilde direk teması olan iç giyim ürünleri, kaliteli iplikten üretilen, uzun süreli kullanım zorunluluğunda rahatsızlık vermeyecek, kalitede olmalıdır. Ucuz üretilmiş iç giyim ürünleri pazarlarda ya da tezgahlarda çokça bulunsa da, ürün içindeki naylon, polyester miktarı ciltte kaşıntı, yanma, kızarıklık gibi başta geçici problem, önemsenmediğinde ciddiye dönüşecek, sorunlara yol açar. Özellikle bayanların kullandığı, sutyen külot; erkeklerinkine nazaran daha da dikkatli seçilmeli, özellikle, hamile ya da yeni doğum yapmış süt veren annelerin bunu çok önemsemesi gerekir.

 

Pamuklu türdeki iç giyim ürünleri tercih edilmeli, sık değişimine ve kaynatılarak kullanımına özen gösterilmelidir. Kullanılan deterjan ve temizleyicilerden kesinlikle çok iyi arındırılmalı, bol su ile durulanmalıdır. Vücuda direk temas eden iç giyim ürünleri, yıkamadan sonra ütü kullanılarak ta mikroptan arındırılmalı, özellikle külot, fanila gibi iç çamaşırları başkalarıyla paylaşılmamalıdır.

 

İç giyim kışın kullanılmak üzere de kalın yünlü malzemelerden içlik, fanila ve tayt üretimi yapar. Özellikle, asker, polis, ya da işi gereği dışarda bulunma zorunluluğu olanların tercihi olan bu ürünler, yün kullanılarak yapılmıştır. Birçok alanda kullanımı düşünülerek tasarlanan bu ürünler, ihtiyaca göre heryer de bulunma özelliğine sahiptir.

 

Farklı renklerde üretilerek, bedeni saran bu ürünler alınırken, yıkama ve kullanım özelliklerine dikkat etmekte fayda vardır. Renk salan, terletmeye yol açan ürünler tercih edilmemeli, boyar maddelerin kimyasal özellik taşıdığı unutulmamalıdır.

 

Aile bireylerinin ve kendimizin sadece iç çamaşırı değil başka o renkteki çamaşırları da bir arada yıkandığından yüksek ısıya dayanıklı, kaliteli ürünlere dikkat etmemiz gerekir. Yakınlarımıza ve sevdiklerimize de alabileceğimiz iç giyim ürünleri, iyi bir hediye tercihi olabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir