İç Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın iç giyim, erkek, çocuk gözetmeksizin hepimizin ihtiyacıdır. İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gerekir. Sonuç olarak her yaşa her bedene göre ayrı ayrı üretim yapılır. Bedeninize göre bir çamaşır almanız hem rahatlığınız hem sağlınız açısından çok önemlidir. Vücut rahatsız olunca bir şekilde bunu size belli edecektir.

 

İnsanın bu konuda bedenini bilmesi ve vücudunu tanıması çok önemlidir.

 

Sütyen Seçerken

 

Öncelikle bedeninize uygun ve katkı maddeleri kullanılmamış yani boyanmamış kumaşlardan seçmelisiniz. Mutlaka Kadın iç giyim ürünü alırken rahatlığınız açısından pamuklu çamaşırlar seçiniz. Göğüsleri henüz yeni çıkmaya başlamış genç kızlar için yarım atlet denilen penye sütyenleri öneririz. Küçük göğüsü olan kadınlar destekli ve balenli sütyenler kullanmalıdır.

 

Fakat kilolu ve göğsü büyük olan bayanlar balenli olanları tercih etmemelidir. Daha dolgun ve büyük gösterir yine de tercihe göre seçilebilir. Ama destekli olması göğüslerinizi daha dik gösterecektir.

 

Külot Seçerken

 

Kadınlar için; bedeninize uygun Kadın iç giyim ürünlerini seçiniz aksi bir durumda rahatlığınızı sağlayamazsınız. Mutlaka pamuklu çamaşırlar olmalı ve renklilerden uzak durulmalı yıkanması yüksek derecede olur ve bakterilerden kurtulmuş olursunuz böylelikle genital bölgenizdeki hastalıklara yol açmamış olursunuz.

 

 

Erkekler için; Çok sıkan dar çamaşırlardan uzak durulmalıdır. Bol olanları ise yine rahatsızlık verebilir. Bu durumda hafif bol kesimli, pamuklu slipler ve boxerları tercih edebilirsiniz. Lastik içeren çamaşırlar cildinize zarar verebilir. Yine sade renkleri tercih etmenizde fayda var. Kadın iç giyim ürünlerinizi sık sık değiştiriniz.

 

 

Çocuklar için; Kısa vadeli olmalı ve sürekli değiştirilmesi gerekir. Mutlaka 0 pamuklu olmalıdır. Yüksek derecede yıkanabilir ve ütü yapılabilir kumaşlar olması gerekir ki bakterilerden önce sıcak su sonra ise ütü sıcaklığı ile kurtulabilelim. Lütfen bir sonraki çocuğunuz için iç çamaşırları saklamayınız yenilerini alınız. Ayrıca cinsellik farklılığı açısından farklı renklerde ve modellerde seçiniz.

 

Atlet Seçerken;

 

Kadınlar için; kadınlar sutyen kullandıkları için atlet giymeyi pek gerekli görmezler. Göğüs dışında kalan bölgelerin korunması için gereklidir. Hafif bol kesimli atletler kullanılmalıdır. Aynı zamanda dantelli veya renkli çamaşırlarınızı örterek dışarıdan görünmesini engeller.

 

 

Erkekler için; Vücudu sıkmayan, ter emici özelliğe sahip pamuklu olan kumaşlar seçilmelidir. Çocuklar içinde bu geçerlidir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir