İnsanın Yeryüzüne Gelişi İle Başlayan Giyinme Macerası

kaban İnsanoğlu yeryüzüne gönderildikten sonra, özel yerlerini kapatmak için yaprak kullanmıştır. Hayvan derileri, ilk insanın giysisi olmuştur. Özellikle kış aylarında, en iyi korunaklar, hayvan derilerinden yapılan giysiler olmuştur. İnsanların hayata bakış tarzı yani inancı, giyim tarzını oluşturmuştur.

 

Anadolu insanı olarak bizim giyim tarzımızı da inancımız oluşturmuştur. Öz kültürümüz olan tesettür giyim, geleneksel Anadolu kadınının giyim tarzının temelini, özünü oluşturmuştur. Bayanlar için Osmanlı zamanında kışlık kaban giysiler, kalın çarşaflardı. Günümüzde tekstil sanayisinin hız kazanması ve internetin hemen hemen herkesin cep telefonundan rahat bir şekilde kullanılması ile, üretilen tesettür giyim modelleri, tezgaha veya mağazaya girmeden satılmaktadır. Üstelik binlerce renkte ve desende üretilen tesettür kaban modelleri, rahat bir şekilde internet sitesinde satışa sunulmaktadır.

 

KIŞLIK KABANLAR KIŞA ÖZEL

 

Kabanlar, kış soğuğundan koruyan tesettürlü giysi modelleridir. Özellikle kış aylarında, soğuktan korunmak için çözüm haline gelen kışlık ürünler, kısa zamanda satışa çıkarılmaktadır. Yünlü, kadife ve benzeri kışlık kumaşlardan kaban ve kap üretimi, her yıl yenilenen modellerle satışa sunulmaktadır. Etek, kombin, bluz, ferace, abiye, pardesü, şal ve başörtüsü gibi çeşitlerle üretilen tesettür giyim, takım anlayışı ile üretilmektedir. Başörtüsü tek başına tesettür olamaz.

 

Etek, ferace veya kaban gibi tamamlayıcı tesettür giysileri beraberinde giyildiği zaman tesettür oluşmaktadır. Tesettür giysilerde, deri desen, tül desen, dantel desen ve fermuar desen gibi desen çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca, cepli, kapşonlu, düğmeli, kemerli ve yırtmaçlı gibi birçok model ile üretim gerçekleşmektedir.

 

Aradığınız mükemmel modelleri kısa zamanda üreten firmalar, internet sitelerinden, yeni model olarak satışa sunmaktadırlar. Renk ve tasarım harikası olan modeller, kısa zamanda tükenmektedir. Binlerce renk ve desende üretilen tesettür elbise modellerini, kısa zamanda, internet sitelerinde tek tek inceleyebilirsiniz. Tek tek inceleme sonunda, beğendiğiniz modeli, hemen sipariş edebilirsiniz.

 

BÜTÜN TESETTÜR ÜRÜNLERİ RENK VE DESEN BAKIMINDAN UYUMLU ÜRETİLMEKTEDİR

 

Kışlık üretilen ürünler, kış soğuğuna karşı rahat etmek için özel olarak üretilmiştir. Kış aylarında, soğuktan korunmak için giyinmek zorunludur. Aksi halde, dışarıda gezinmek oldukça zordur. Tesettür modası olarak tasarlanan kaban ürünler, kap ürünler, oldukça şık tasarımlarla piyasaya çıkmaktadır. Başörtüsü modelleri ile uyumlu renk ve tasarımda üretilen bu kışlık ürünler, düğmeli veya fermuarlı üretilmektedir.

 

Kol düğmeli veya normal boydan düğmeli üretilebilen bu ürünler, kışın ayazını geçirmemektedir. Tesettürlü giyinmek isteyenler için birçok tercih sunulmaktadır. Bu tercihler, aradığınız mükemmel giyim tarzını oluşturmaktadır. İnsan için mükemmel giyim tarzı olan tesettür giyim, başörtüsü, şal, kaban, kap, pardesü, tunik, abiye, tesettür pantolon, tesettür eşofman gibi birçok ürünü piyasaya çıkarmaktadır.

 

Model bakımından her yıl yeni modeller üretilmektedir. Renk bakımından binlerce renk her yıl çıkmaktadır. Her yıl binlerce renk ve tasarım, kısa zamanda satışa sunulmaktadır. Yeni model kaban, kap ve benzeri kışlık ürünler, kış ayları girmeden müşteriler tarafından hemen satın alınmaktadır. Astarlı ve yünlü ürünlerle aradığınız bütün modelleri rahat bir şekilde tedarik edebiliyorsunuz.

 

TESETTÜR GİYİM TAKIMDIR

 

Tesettür giyim ürünleri, takım özelliklidir. Yani başörtüsü ile etek, başörtüsü ile pardesü, kap veya kaban giyilmelidir. Tunik altına tesettür pantolon giyilmelidir. Tesettür giyimin kendine öz bir profili vardır. Başörtüsü, şal veya türban giyen bir tesettür sever, altına mini etek veya yırtmaçlı etek gibi giysiler giyemez. Yırtık kot veya tayt gibi giysiler, başörtüsü ile yakışık almamaktadır. Giyim tarzının belli bir dünya görüşü vardır. Tesettür giyimin de belli bir tarzı vardır. Bu tarzın dışına çıkıldığı zaman, tesettür olmaktan çıkacaktır.

Tüm kaban modelleri ve fiyatları https://www.modaselvim.com ‘da.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir