İnternetten Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Altın hem bir süs eşyası hem bir yatırım aracı olarak hemen hemen herkesin kullandığı bir madendir. Görüntüsü ile takı olarak yüzyıllardır insanların gönlünü fethetmiş, aynı zamanda da bir zenginlik simgesi olmuştur. Günümüzde de insanlar altın ile yatırım yapmayı sürdürmektedirler.

 

Peki, altını kuyumcudan mı almak zorundayız yoksa internetten de alabilir miyiz?

 

İnternetten altın almak konusunda herkesin kafasında güvenlik problemleri canlanmaktadır. Ya aldığımız altın küpe, bilezik, kolye sahte çıkarsa, ya fotoğrafta göründüğü gibi gelmezse, ya kandırılırsak… İnternetten altın küpe, kolye gibi takı veya çeyrek yarım alırken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus vardır. Bunlara gereken önemi verirsek dolandırılma ihtimalimiz yok denecek kadar azdır.

 

Öncelikle alışverişimizi herkesin alışveriş yaptığı, güvenilirliği test edilmiş sitelerden yapmalıyız. İnstagramda açılan gümüş, altın sayfaları gibi altın satışları güvenilir değildir. Bu gibi büyük sitelerden alışveriş yaptığımız takdirde sorun yaşama ihtimali en aza inecektir. Başka bir önemli konu aldığımız altının sertifikalı olmasıdır. İnternetten yapacağımız altın küpe, kolye yani kısacası altın alışverişlerinde ilk dikkat etmemiz gereken nokta altın sertifikasıdır.

 

Ürünümüzle ilgili geldikten sonra bir sorun yaşarsak, paketi açtıktan sonra herhangi bir hak talep etmemiz mümkün değildir. Bu sebeple internet üzerinden aldığımız altın küpe veya başka bir takı geldiğinde kargo görevlisi gitmeden birlikte açmalı ve istemediğimiz bir görüntü ile karşılaştıysak tutanak tutmalıyız.

 

İnternetten yaptığımız altın alışverişlerinde sıkıntı yaşamamamız için dikkat edebileceğimiz konulardan biri de sigortalı teslimat konusudur. İnternetten altın satan büyük sitelerin çoğu sigortalı teslimat yapmaya başlamışlardır. Sigortalı teslimat tüm online alışverişlerinizde işinize yarayacak ayrıntı bir konudur.

 

Altın alışverişi yapmak, altın takı almak veya altın yatırımı yapmak incelik isteyen bir konudur. Eğer altın alışverişlerimizi sıklaştırmak, altın küpe, bilezik almak istiyorsak altın hakkında birkaç bilgi öğrenmemizde fayda var. İnternet üzerinden alışveriş yapmak ile internet üzerinden altın alışverişi yapmak arasında pek fark yoktur. İnternetten yaptığınız diğer online alışverişlerinizde de yukarda bahsettiğimiz konulara dikkat ederseniz sıkıntı yaşama ihtimaliniz en aza inecektir.

 

Altın satın almak konusunda bahsettiğimiz noktalara dikkat edecek olursanız internetten aldığınız altınlarda da herhangi bir problem yaşamazsınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir