İpek Eşarp Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Tesettürlü bayanlar özel bazı günlerinde ya da günlük yaşantılarında hem kullanım anlamında rahatlığı hem de estetik ve şık duruşu ile ipek eşarp modellerini fazlası ile tercih etmektedir. Bayanların en fazla zorlandığı konulardan birisi ise eşarp ve kıyafet uyumu ile eşarbın kalitesi olmaktadır. Peki, ipek eşarp satın alırken ne gibi durumlara dikkat etmeliyiz? Dolgunluk durumu, rengi, dokusu, parlama durumu ve kadın üzerinde duruşu başlıca kriterlerimiz arasında olmalıdır.

İpek eşarp ile kombin seçenekleri

  Bu anlamda eşarp seçerken kıyafetimize uygun olması durumuna özen göstermeliyiz. Hareketli ya da desenli bir kıyafetin üzerine düz olan bir eşarp, abiye bir kıyafetin üzerine ise abiye kıyafete uygun modelde olan bir eşarp seçmeliyiz. Düz bir tesettür kıyafet tercih ediyorsak eğer, seçimimiz desenli ipek eşarp modellerden yana olmalıdır. Renk uyumu ise bu anlamda ipek eşarp seçiminin olmaz ise olmazıdır. Kimileri zıt renkler ile kombin yapmayı sever iken kimileri ise uyumlu renkleri kombinlemeyi bu anlamda tercih eder.

Kumaşın parlaklığı önemli mi?

  Renk ya da modeline karar verdikten sonra ipek eşarp alırken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında kumaşın parlaklığı da önemli olmaktadır. 0 ipek olan eşarplar, ipek karışımlı ve de ipek olmayan bazı eşarplara göre daha çok parlaktır. Bu parlaklık, aldığınız bir ipek eşarbın markasına, üreticisine bağlı olarak değişse de gerçek anlamda ipek olan eşarplar kendinden doğal parlak bir görünüme sahiptir. Fakat uzun süre kullanım ve yıkamaya bağlı olarak bazı ipek eşarpların da parlaklığını kaybedebileceği bu anlamda unutulmamalıdır.

Kumaş çeşidi, kalınlığı ve duruşu önemlidir

 

  Kumaş parlaklığından ardından ise kumaş türü, kalınlığı ya da duruşu dikkate alınmalıdır. 0 ipek eşarplar, diğer eşarp çeşitlerine göre daha tok ve de hacimli bir duruşa sahiptir. Gerçek ipek eşarplar yüzünüze yapışmaz, kendini kolay şekilde bırakmaz bağladığınız gibi kalır ve kolay şekilde kırışmaz. Başınızda daha hacimli olan bir duruş sergiler. Fakat ipek olmayan ya da ipek karışımı olan eşarplar daha çabuk şekilde kırışır. Bu anlamda ipek eşarp seçerken çok dikkatli olmak gerekir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir