Kadın Giyimde Şık Görünüm

kadin-giyimBayanların kendi kusurlarını kamufle etmeleri için kendi vücutlarını iyi tanımaları lazımdır. Özellikle çizgili kumaşlardan kaçınmaları gerekmektedir. Gri desenli kumaşları kesinlikle kullanmamalıdırlar. Kadın giyim modellerinde alt bedende renge girmeleri çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Bu sebeplerin renkli kısımları üst beden de tercih etmelidirler. V yaka sizi olduğunuzdan daha zayıf göstereceğinden kusurları örtmede birebirdir. Eğer üç kollu geniş ise kısa kollu bluzlar den kaçınmalısınız fakat yarım kollu bluzlar tercih edebilirsiniz. Kıyafet seçiminde bayanlar Kendi vücudunu çok iyi tanımalıdırlar. Lütfen en geniş olan armut tipi vücut ya da kalçaları geniş olan armut tipi vücutlar mevcuttur.

Örneğin kalçaları geniş olan bayanlar daha bir kıyafet giydiklerinde inanılmaz çekim görünümde olurlar. Dar bir elbise giymek isteyen bayanların düzgün bir vücuda sahip olmaları gerekmektedir. Kalçaları demiş bayanlar belden aşağıya doğru hafifçe genişleyen model elbiseleri tercih edebilirler. Bu sebeple herkesin vücut tipini bilmesi gerekmektedir.

Kıyafet seçiminde ten rengi de önemlidir. Açık renkli bayanlar pastel tonları tercih edebilirler ya da daha canlı renkler onları olduğundan daha gösterişli gösterebilir. Ayrıca açık tenli bayanlara makyaja biraz daha özen göstermeleri gerekir. Aşırı renkli giysilerden uzak durması gereken buğday tenli kadınlar pastel tonları tercih edebilir.

Saç renginin sönük kalmaması için kızıl saçlı kadınların yoğun kırmızı tonlardaki kıyafetlerden kaçınması gerekir. Esmer tenli bayanlar ise çok fazla renge girmemelidir genellikle fuşya renkleri tercih etmelidir. Kendilerini daha flu hissetmeleri için daha pastel tonlar kullanmalıdırlar. Günümüzde bayanlarda Her çeşit giysi uygun bir şekilde kombine edilerek giyilebilmektedir.

O sebeple Herkes istediği rengi giymektedir. Ancak burada önemli olan her çeşit giysi girebilmek değil üzerine yakışanı moda olarak hesap almak güzelliğin ve şıklığın birinci kuralıdır. Kısacası sevdiğiniz renkleri değil üzerinize yakışan renkler tercih etmelisiniz.

Genel olarak konuyu özetlemek gerekirse kadın giyim açısından olmazsa olmaz belirli kurallar vardır. Birincisi vücut tipini bilmek ve ona uygun kumaş ve modellerde kıyafetler giymektir. Diğer bir kural ise ten rengine uygun renkler seçmek ve doğru kombinler elde etmekten geçmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir