Kadınlar İçin Erkek Şıklığının Parçası Papyon

papyonTarihi kravattan dahi eski olan papyon erkek şıklığında önemli bir yere sahiptir. Son on yılda ise tekrardan gündeme gelen papyon resmi davetlerin vazgeçilmezidir. Özel gecelerde de şıklığınıza şıklık katabilir. Son dönemlerde özelikle damatlar tarafından tercih edilmektedir.

 

Yeni trendler sayesinde artık papyonu günlük hayatınızda da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin günlük yaşantınızda kullandığınız ekoseli bir gömlek üzerine yine ekoseli bir papyon takarak sportif bir şıklık elde edebilirsiniz. Arkası çıtçıtlı bağlanması kolay papyonlar günlük hayatta kullanım için daha uygun olacaktır. Kendinizin bağlayacağı tarzdakileri ise özel gecelerde tercih edebilirsiniz.

 

Seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken unsur ise giydiğiniz kıyafetle renk uyumu. Örneğin siyah bir takım elbise giymişseniz papyonunuzu siyah veya beyaz tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinizin biraz olsun kişiliğinizi yansıttığı göz önünde tutulursa papyonun keyifli bir aksesuar olduğunu unutmamalısınız.

 

Artık tıpkı kravat gibi papyon modellerinin sayısı da oldukça fazladır. Gardırobunuzda ki koleksiyonunuzu çok rahat genişletebilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda kullanabileceğiniz papyonlar artık daha kolay erişilebilmektedir. Popart modasının papyonlar üzerine uygulanmasıyla beraber çok daha keyifli, karakterinize yönelik hatta esprili papyonlar bulabilirsiniz.

 

Her ne kadar erkek şıklığının bir tamamlayıcısı olarak hafızalara kazınsa da günümüzde artık bayanlar tarafından da kullanımı tercih edilen bir aksesuar konumundadır papyon. Ancak yine de ağırlık tabi ki erkek modasındadır. Bayan tekstilindeki çeşitliliğe oranla erkek tekstilinin daha sınırlı olduğu bilinen bir durum. Bu sebeple giyim tarzlarına çeşitlilik katmak isteyen baylara papyon kullanımı çok iyi bir seçenek olabilir.

 

Son yıllarda içerikleri çok değişik boyutlarda olabilen düğün konseptleri trend olmuş durumda. Dünya evine girecek çiftler ömürlerinde bir kez gerçekleştiğini düşündükleri düğün törenlerinin peri masallarını aratmayacak güzellikte olması için büyük çaba ve özen içerisindeler. Dolayısıyla peri masalı misali olan düğün törenlerinde gelin ve damat şıklığı ön plana çıkıyor ve çiftler bu masalın prens ve prensesi olmak istiyorlar. Damatlık seçimleri de kadınların gelinlik tercihleri kadar önem kazanmış durumda. Damatlarda kravat kullanımı yerini papyona bırakıyor son yıllarda. Örneğin ekru renkte bir gelinlik giyen gelin adayına yine ekru tonlarda bir takım elbiseyle eşlik eden damat adayı aynı renkteki papyonu ile şıklığını tamamlayarak gecenin prensi olabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir