Kadınlar İçin Terlik Çeşitleri

 

terlikTerlik satışları Türkiye’ de sıcak yaz günlerinde yüzde 25 artış yapmaktadır. Daha rahat olması sebebiyle özellikle yaz aylarında gündelik olarak daha sık kullanılmaktadır. Bayanlar daha çok gösterişli, süslü, topuklu çeşitleri ile kıyafetlerine bambaşka kombinler yaratmaktadır. Bu talepler doğrultusunda ise üretici firmalar terlik çeşitlerini her geçen gün arttırmaktadır. Bayların tercihi ise genel olarak rahatlık sağlayacak terlik modelleri olmaktadır.

 

Parmak Arası Terlik

 

Parmak arası terlikler düztabanlı ve üstü açık bir çeşit terlik türüdür. Plaj terliği olarak da bilinir. Sahil kenarlarında tercih edilmesinin bir sebebi ise tabanının sünger yapıda olmasından dolayı kaymaz özelliği taşımasıdır. Üretimi oldukça ucuz olduğundan birçok firma tarafından üretilmektedir.

 

Renk çeşitleri hem bayanlara hem de baylara hitap etmektedir. Parmak araso terlik çeşitlerinin olumsuz yanları da vardır. Düztaban olduğundan dolayı ayaklarda ortopedik problemlere yol açmaktadır. Bu durum da ayak sağlığını tehlikeye atmaktadır.

 

Halı Terliği

 

Kış aylarının vazgeçilmezi ve kurtarıcısı olan bir terlik çeşididir. Son zamanlarda halı terliklerinin iç kısımlarında kullanılan polarlar ile daha başka bir iç yalıtım sağlamaktadır.

 

Bayan Terlik Modelleri

 

Bayanların moda konusunda oldukça hassas olması seçim yapmalarını da zorlaştırıyor. Bayan terliği seçimini daha da zorlaştıran bir diğer etmen ise kıyafetleri ile uyumlu bir görünüm oluşturması gerekliliğidir. Bayan terlik seçimi eğer ev dışında kullanılacak ise hem çanta ile hem de kıyafetin renkleri ile uyumlu olması gerekmektedir.

 

Ayrıca terliğin rahatlık açsından da önemi bayanlar için oldukça büyüktür. Hem rahat yürünebilecek hem de şık görünecek bir terlik modeli seçmek oldukça zordur. Terliğin ortopedik olması ayak sağlığı açısından önemi büyüktür ve bayanların da tercihi bu yöndedir. Terlik tabanının kaymaz malzemeden yapılmış olması da gün içerisinde sıklıkla kullanılacak modeller için oldukça önemlidir.

 

Bay Terlik Modelleri

 

Bayların sıklıkla tercih ettiği terlik türleri rahatlık açısından ayrı bir önem arz etmektedir. Rahatlıklarına düşkün olan erkekler için birçok terlik çeşidi mevcuttur. Spor giyime meraklı erkekler için ortopedik ve oldukça şık terlikler üretilmektedir.

 

           Terlik tasarımcıları yaz ayları daha yoğun olmak üzere her geçen sene pek çok terlik modelini piyasaya sunmaktadırlar. Yeni sezon terlik modelleri için internet mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir