Kap Ve Pardösü Arasındaki Farklar

 

Tesettür giyimin son dönemdeki vazgeçilmezleri arasında yer alan kap modelleri, diz altına kadar uzayan ve ince kumaşlardan yapılan bir üst giyim seçeneği olarak tanımlanabilir. Düğmeli veya fermuarlı olarak hazırlanan ürün sezon moda trendleri ve renkleri dikkate alınarak hazırlanır.

 Kap Modelleri Nasıl Kullanılır?

 

Hanımlar tarafından sıklıkla birbirine karıştırılan kap ve pardösü modelleri çok net olmamakla birlikte diğer üst giyim modellerinden kolayca ayrılabilir. Kaplar, pardösü ile karşılaştırıldığında daha kısa olduğu dikkat çeker. Farklı ve modern bir çizgiye sahip olan kap modelleri, farklı kalıp ve çizgileri kolaylıkla dışa yansıtır.

 

Pardösü ve tunik ihtiyacının ortaya çıkardığı kaplar, modelleri ve üretildiği kumaşlar dikkate alındığı zaman elbiseyi de andırır. Süslü modelleri daha fazla tercih edilen kalıplarda hafif ve ince kumaşlar tercih edilir. Tesettür giyimi tercih eden genç yaştaki kadınlar tarafından daha fazla kullanılan üst giyim seçeneği dar kumaş pantolonlar veya jeanlerle uyumludur.

 

 Tesettür Modasının Dış Giyim Seçenekleri

 

Kaplar sezon renklerine uygun olarak üretilir. Daha çok bahar aylarında kullanılan tesettür kap modelleri arasında canlı renkler en çok beğenilenler arasında gösterilebilir. Üst giyimde kap modellerine gösterilen ilgi bu ürünlerin model ve renk çeşitliliğinin de artmasına neden olmuştur. Düğmeli veya fermuarlı olarak tasarlanan modellerin belinde kemer de kullanılabilir.

 

Tesettür giyim tarzını benimseyenlerin dolaplarında olması gereken üst giyim seçeneklerinden birisi olan kaplar yazın ince kıyafetlerin üzerinde kullanılır. Pardösü ve tuniklerin bir karışımı olarak ortaya çıkan ürün süslü bir elbise olarak da görülebilir.

 

 Kap Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Kıyafet seçerken gösterilmesi gereken özen kap seçiminde de gösterilmelidir. Diz altında biten yazlık pardösü modelleriyle karıştırılmaması gereken tercihler, bedene oturan bir şekilde seçilmelidir. Üst giyim olmakla birlikte bir koruyuculuğu olmayan modeller vücut tipine uygun doğru bedende alınmalıdır.

 

Çok bol veya dar kalıplar dışa giyilen modellerde sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Kişinin beden numarası kaç ise kap beden numarası da aynıdır. Kap alırken kesimine bakmak ve mutlaka denemek gerekir. Dar kalıplı modellerde bir büyük beden tercih edilebilir. Dikiş hatalarını çok net bir şekilde ortaya çıkaran kumaşlar alınan ürünün istendiği gibi verimli kullanılamamasına neden olabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir