Kışın Değişmeyeni Kabanlar

 

Kabanlar kışın vazgeçilmezleri. Kabanların asıl amacı sıcak tutması olsa da, şıklığına da çok önem veriyoruz. Bu yüzden kaban modası ve kaban kombinleri çok önemli. Bu yıl hangi kabanlar moda ya da kabanlarınızı nasıl kombinlemelisiniz merak ediyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Kabanların modası kolay kolay geçmediği için aldığınız kabanı uzun yıllar giyebilirsiniz. Bu yüzden bıkmayacağınız bir kaban seçmeniz çok önemli. Kaşe, kürk detaylı, asimetrik, belden bağlamalı hangi tür kabanlardan hoşlanıyorsanız bulun ve kışın soğuğu kendini göstermeden gardırobunuza ekleyin. Kabanlarınızla zarafeti sıcacık yaşayın.

Kaban alacağınız zaman ilk dikkat etmeniz gereken tabii ki en önemli özelliği olan sıcak tutmasıdır. Kendimizi iyi hissetmeyip üşüttükten sonra bir kabanın ne kadar şık olduğunun hiçbir önemi yok. Sıcak tutmasına çok önem veriyorsanız kaşe kabanları seçmenizde fayda var.

Eğer “Ben çok üşürüm.” diyorsanız, bu kış kendinizi şanslı hissedebilirsiniz çünkü bu yılın trendi kalın, yünlü, kaşmir ve salaş modeller. Maskulen tarzlar kadın giyimde her alanda trendleşmeye başladığından dolayı bu trendden kabanlar da nasibini almıştır. Bu kışı hem trende uyarak hem de sıcacık geçirebilirsiniz. Bu avantajlarının yanı sıra bol kaban modelleriyle fazla kilolarınızı da gizleyebilirsiniz.

Bu yılın kabanlarının size sağladığı başka bir fayda da size sunduğu hareket özgürlüğü. Kabanlarınızla istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Kaban kullanırken, kabanın ceket ve diğer ürünlere göre daha kalın ve maskulen olduğunu unutmayın. Bu yüzden dengeyi kurmak için diğer parçalarınızda dar kesimi tercih edin.

Elbise ya da etekle birlikte kullanacağınız zaman etek boyunun kabanı geçmemesine dikkat edin. Bu yüzden kabanınızı seçerken genel olarak kullandığınız elbise ve etek boylarını göz önünde bulundurun. Kaban kullanmak çanta seçiminde de size kolaylık sağlar. Kaban ve çanta kombinlemek çok kolaydır. Renk ve desen olarak uyduğu sürece nazik, kaba, büyük, küçük bütün çantalar kabanınıza uyum sağlayacaktır.

Ayrıca kabanlarınız ayakkabılarınıza da kolaylıkla uyum sağlar. İster bot, ister spor ayakkabı, ister topuklu olsun. Kabanlarınıza botlarla sıcacık kombinler yapabilir, spor ayakkabılarla konforunuzdan ödün vermeyebilir, topuklu ayakkabılarla da kabanın getirdiği maskulen havaya feminen çizgiler ekleyebilirsiniz.

Çok soğuk havalarda kabanınızın yanında aksesuar olarak kaşkol kullanarak kombin yapabilirsiniz.Bu sayede hem daha az üşür hem de daha şık olursunuz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir