Kravat Seçimleri Ve Modeller

kravatlar

 

Kravat 16. yüzyıllarda erkeklerin hayatına giren bugün erkekler ve kadınlar tarafından kullanılan bir şıklık sembolüdür. Kravat tarihte Hırvatlardan esinlenilerek Fransızlar tarafından icat edilmiştir. Günümüze kadar pek fazla değişime uğramayan kravatlarda genellikle boyun uzunluğu, en kalınlığı ya da renk değişimleri yaşanmıştır. Kravat seçimlerinde çok fazla seçenek yok gibi görünse de özünde öyle değil.

Kravatlarda yüzlerce çeşit üretilmekte ve kişi kendisine en uygun olanı seçmek zorundadır. Kravatlar kadınlar ve erkekler tarafından kullansa da genellikle erkekler tarafından kullanılmakta ve şıklığı tamamlayıcı bir unsur olarak kullanılmaktadır. Erkek aksesuarlarının en önemlisi olan kravatlar farklı desenleri, farklı renk seçenekleri ve modelleri ile erkekler için şıklık sembolüdür.

Kravatlar günümüze kadar gelen nadir kıyafetlerden birisidir aslında. Kravatlar bulunan en eski aksesuarlar arasında ilk sıradadır. Yüzyıllardır kullanılan kravat bir çok değişime uğramasına rağmen özünde hep aynıdır. Kravat seçimleri erkeklerin tarzını ve şıklığını kıyafetleri ile betimleme şeklidir.

Doğru gömlek ya da takım elbiseye en doğru kıyafeti seçmektir asıl olan. Bunun için birçok farklı model, desen ve renk seçeneği bulunan kravatların seçiminde dikkatli olunması gerekir.

Kravatlarda bu senenin modası turkuaz ve yeşil renkler olarak göze çarpıyor. Bunun yanında geçen sene moda olan slim fit kıyafet ile tercih edilen ince kravatlar bu sene yoğun kullanılmayacak gibi duruyor. Bu senenin modasında yeşil ve turkuaz ağırlıklı modeller bulunuyor ve bunun yanında geçen sezonun favorisi ince kravat kullanımının da olacağını tahmin ediyoruz.

Takım elbisenin vitrini olan ve takım elbiseyi tamamlayan kravatlar seçilirken takım elbiseden gömlek rengine, ten rengine kadar dikkat edilmesi gereken hususlar var. Sizi boğacak renkleri tercih etmemelisiniz. Takım elbiselerinizin üzerinde şık duracak takımları tercih edin ve ten renginiz uyumunu göz ardı etmeyin.

Yine gömlekleriniz ile tamamlamanız gereken kravatlarda gömlek rengine göre kravat seçimlerinizi ayarlamanız gerekir. Gömleklerde kullanılan renkler genellikle lacivert, kırmızı renkler tercih edilmektedir. Gömlek renginize göre kravat seçimleriniz uygun olmalıdır. Çok kolay gibi görünen kravat seçimleri aslında çok zor bir işlemdir. Kravat seçimlerinizde her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir