Kravat Sizi Farklı Kılar

kravat2Kravat günümüzde, her erkeğin kullandığı bir aksesuardır. Bazen resmi durum bazen aksesuar olarak kullanılır. Giyinen kıyafete göre tüm imajı etkileyebilecek bir aksesuardır.  Tercih de genelde ipek seçilmelidir. Hem dikkat çeker hem de sizi farklı kılar. Renk seçiminde de dikkat etmek gerekir. Genelde zıt renkler takılmalıdır. Mesela giydiğiniz ceket çok renkli veya işlemeli ise mutlaka sade tercih edilmeli, aksine ceket sade ise renkli ve desenli olmalıdır. Ceket ile giymek isterseniz genelde aynı kumaştan olmalı ve zıt renkler seçilmelidir. Seçerken alırken genellikle daima hoş olanlar tercih edilmelidir. Bu çok pahalıyı alıyım demek değildir, göze güzel hitap etmelidir.

 

Gömlek üzerine seçimde de oldukça önemlidir. . Herkesin mutlaka düz gömlekler de beyaz, mavi ve pembe gömlekleri vardır. Bu tür gölek üstüne her tür seçim yapılabilir. Mavi bir gömlek üzerine koyu mavi, kırmızı, ateş turuncusu renk de olabilir. Çizgili gömleklerde ise desenleri farklı olan tercih edilmelidir.

 

O yüzden elde bulunan mevcut takım elbiselere uyumlu olmalıdır. Takım elbise ile aynı renk kravat güzel durmaz. Yalnız takım elbise ile aynı renk olsa da, içinde farklı renklerde çizgiler, desenler varsa hoş durabilmektedir.

 

Gömleğe bu aksesuarı uydurmaktan ziyade, bu aksesuara gömlek uydurmaya çalışmalısınız. Takılacak gömleğin düz renk veya çizgili olması gerekmektedir. Dünyanın en iyi markasını satın alsanız bile, gömleğinizin en üst düğmesinin kapanır olması gerekmektedir. Seçerken çok kalın kumaşlı ürünlerden uzak durulmalı. İpekler ince kumaşa sahip olsa bile onlardan daha şık durmaktadır.

 

O yüzden bu aksesuar bir takım elbiseyi en iyi gösteren üründür. Tercihlerde her zaman dikkatli olunmalıdır. Boyu çok önemlidir. Çok kısa ve çok uzun olanlardan uzak durulmalıdır. Satın alırken denem imkânınız var ise mutlaka deneyiniz. Bağlandığında üzerinizde şık duranı alın.

 

Takım elbiseniz çok mat ve parlak olmayan kumaştan yapılmış ise, parlak renkli ürünleri tercih etmeyiniz. Opak renktekiler daha çok yakışır. Kravat bir takım elbisenin en önemli unsurdur. Özellikle erkek çalışanların büyük kısmının haftanın ortalama 5 günü kravat taktığı düşünüldüğünde konunun ciddiyeti de artmaktadır.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir