Kravatlarda renklerin dili

 

Erkekler için vazgeçilmez aksesuarlardan bir tanesi kravatlardır. Kravat, yeri geldiğinde şık bir görünümün tamamlayıcısı olarak yeri geldiğinde resmiyetin sağlanması konusunda başroldedir. Kravatlar yıllardır erkek giyiminde su götürmez bir öneme sahiptir ve bu ilerleyen yıllarda da böyle devam edecek gibi görünmekte. Tercihlerinize göre envai çeşit kravat bulabilmeniz mümkün. Çizgilisinden, ekoselisine, renklisinden, sadesine, çok farklı renklerde, farklı desen ve motiflerde birçok kravat erkeklerin beğenisine sunulmuştur. Peki, bu kadar seçenek arasından doğru kravat hangisi? Erkekler neye göre kravatlarını seçerler?

 

           Erkekler Nasıl Kravat Seçer?

 

Erkeklerin kravat seçimlerinde birçok etken olduğunu söyleyebiliriz. Bunların başında kravatı uydurmayı düşündükleri takımlar gelmektedir. Gömlek ve takımların tarzı, desenlerin ve renklerin birbirleriyle uyumu oldukça önemlidir. Zevk sahibi hiç bir erkeğin oldukça hareketli bir takım üzerine yine hareketli ve uyumsuz bir kravat seçmeyeceği aşikardır. Bir başka örnek, eğer hoş olmayan bir görüntü çizmek istemiyorsanız, mavi kravat ile mor bir gömleği kombin yapmazsınız. Normalde iç açıcı bir renk olan mavi, mor gömlek ile boğucu bir hal alacaktır çünkü. Bu hususta akıllara gelen soru kravat rengine göre nasıl tercih yapılır? Mavi kravat, kırmızı kravat ve daha birçok renk skalasından hangi kravatı seçmek en doğru seçim?

 

           Kravatların Rengi

 

Erkeklerin kullanacakları kravata karar vermelerinde renk oldukça önemlidir. Günümüzde her rengin bir anlamı olduğu göz önünde bulundurulmaktadır. Her sektörde renklerin diline göre tercihler yapılmaktadır. Giyim konusunda da bu şekildedir. Örneğin; sarı renk bir kravat kullandığında enerji, canlılık gibi anlamları yansıtırken gri renk bir kravat ile güçlü ve dengeli izlenim yaratırsınız. Bu noktada mavi kravat ise sakin ve mutlu bir imaj çizilmesinden önemli bir rol oynamaktadır.

 

           Neden Mavi Kravat?

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, mavi kravat sakinlik ve mutluluk belirtisidir. Diğer yandan gökyüzü gibi bir sonsuzluğu temsil etmektedir ve özgür ruhlu erkekler tarafından kullanılmaktadır. Sizde özgür ruhluysanız ya da bu şekilde bir izlenim yaratmak istiyorsanız mavi kravat tercih sebebidir. Özellikle bu kravatı kombinleyeceğiniz gömlek ve takımların iyi seçimi ile varmak istediğiniz sonuca ulaşmanız kaçınılmaz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir