Kravatta Zarafet İçin Slim Kullanın

slim-kravat

Kravat, takım elbiseden vazgeçemeyenler için öncelikli ve önemli bir aksesuar özelliğini taşır. Mağazaların vitrinlerinde çeşitli tip ve edatlarda kravat görmek mümkündür. Birçok kravat türü içerisinde Slim Kravat da erkeklerin gözdesi konumunda. Bu tür kravatları ağırlıklı olarak spor tarzı giyinmeyi seven erkeklerde görmekteyiz. 2015 yılına damgasını vuran slim kravatlar 2016 yılında da erkeklerin gözdesi olacaktır diye düşünüyoruz. Erkeklerin slim fit adı verilen akımdan kaynaklı olarak bu tarz kravatlara yöneldiğini söyleyebiliriz. Slim fit kullandığınız bedenin bir altını giyerek vücudunuza oturmasını sağlayarak daha zinde, genç görünmenizi sağlayan giyinme tarzıdır. Kıyafetler bedene oturacak şekilde tercih edildiğinde kravatların da buna ayak uydurarak küçülmesi normaldir.

 

Slim kravat, ince kravatlardır. Anoreksik adıyla da bilinen bu kravatlar genişlik olarak dar olan klasik kravatlardan ayrılan kravatlardır. Bu kravatların genişliği 3 ila 6 cm arasında değişmektedir. Uzunlukları ise 140 ila 150 cm arasındadır. Kravat, üçgen uçlu ya da küt uçlu olarak üretilmektedir. Tek renk olanlarında ağırlıklı olarak siyah, kahverengi ve lacivert renkleri hâkimdir. Renkli olarak üretilenleri ise, nokta desenli, ekose tarzı ya da desenli olarak üretilmektedir. Ayrıca düz çizgili ya da yatık çizgili iki renk kravatlar da rağbet görmektedir.

 

Bu tarz kravatlar, ağırlıklı olarak spor tarzı giyinen kişiler tarafından talep edilmektedir. Birçok kravat bağlama tekniği bulunmaktadır. Tekniklerin en uygununu kullanarak bağlamanız şıklığınıza şıklık katacaktır. Spor giyinmeyi seviyorum diyorsanız kot pantolon, üstüne sade bir mont, beyaz gömlek, içine ise desenli ince kravat takabilirsiniz. Ayakkabı seçimi olarak da bağcıklı spor ayakkabılar ya da spor botlarını öneririz.

 

Slim tarzdaki kravatlar 20 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Fiziksel olarak zayıf ve uzun bir yapıya sahipseniz bu tür kravatları kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kumaş pantolon ya da bir kot pantolon, üzerine spor ceket ya da spor montla kravatınızı kombin yapabilirsiniz. Bu stildeki kravatları ipek, örgü, saten olarak mağazalarda bulabilirsiniz. İnternetten satış yapan firmalardan daha ucuza satın alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir