Moda Ürünlerinde Yenilikler

 

  Giyim sektöründeki değişimleri ile kısa süre içerisinde bayanların büyük ilgisini çeken tesettür ürünleri yeniliklerle sunulmaktadır. Farklı kesimler, trend detaylar ve modeller ile tesettürlü bayanlara seçim yapma fırsatını da sunmaktadır. Ürünlerde çeşitlilik bayanların kendi tarzını oluşturmasına ve bunu doğru bir şekilde yansıtılmasına da neden oluyor. Artık şıklık sadece özel davetler için gereken bir faktör değildir.

 

Günlük kombinlerde de sadece rahatlık değil, şıklık da önem kazanmıştır. Sadelik daima tesettür giyim sektöründen önemli bir detay olmuştur. Lakin artık sadeliğin ötesinde ince bir zariflik ve farklılık da tasarımlara yansıtılıyor. Güçlü tasarımlarda daima bir zarafet ve detay vardır. Kumaşın seçimi, ürünün kesimi ve kullanılan renk çok önemlidir. Her detay kaliteli ve genel olarak bayanlara hitap edilmesi gerekir.

 

           Tesettür ürünlerinde günümüzde dantel, cep, zırh, boncuk, pileli detaylar görmek mümkündür. Özellikle elbiseler, bluz, kap ve ferace modelleri sık sık bayanların takibinde olan ürünlerdendir. Kullanılan her detay doğru şekilde ve doğru orantıda ürünlere yansıtılmalıdır. Bundan dolayı özellikle modern çizimlerde bir bütün olarak ürünlerde farklılık var. Spor tarzı veya klasik ürünler de tesettür giyim modasında artık bulabileceğimiz seçeneklerdir. Tesettürlü giyim ürünlerde detayların çok kullanılması aslında sadeliğe zarafet katan faktördür.

 

Genel olarak kullanılan kumaşlar hafif ve sade olarak tercih ediliyor. Bu sadeliği modern bir görüntüye ve zarifliğe dönüştürmek için bazı hususlara öncelik veriliyor. Bunlar renk ve detaylardır. Dantel, boncuk, işlemeler genellikle klasik ve abiye tesettür ürünlerinde kullanılmaktadır. Öte yandan düz ve sade ama kesimi ve modeli ile farklılık yaratan ürünler ise spor tarzını seven bayanlar için uygundur.

 

Desen uyumu ve renkler tesettürde önemli bir yere sahiptir. Desenli bir kıyafetin seçiminde, eşarp ve ayakkabı daha düz olmalıdır. Çiçek desenleri ve özellikle düz renkler yeni sezon ürünlerinde görmek mümkündür. Öte yandan yeni tesettür ürünlerinde iki rengin aynı üründe kullanılması da tasarıma renk katıyor. Bazı takım ürünleri bayanlar için avantaj sağlayacak niteliktedir. Pantolon veya etekle sunulan bluzlar kullanışlıdır. Öte yandan ferace, kaban, kap gibi ürünler özellikle kışın tesettür modasında en çok kullanılan ürünlerden bazılarıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir