Neden Twill İpek Eşarp Tercih Ediliyor

Twill ipek eşarp ile normal eşarp arasındaki fark twill kelimesinin sözlük anlamından da anlaşılacağı üzere kabartma, dokuma kumaştan yapılma olmasıdır. İngilizce ‘den dilimize türemiş olan bu kelime daha sert dokuma, kabartılmış, dokunmuş anlamı taşır. Hacmi daha katı ve diğer eşarp modellerine göre daha pratiktir. Twill ipek eşarp diğer eşarplara oranla daha kalıplı ve katı formda olduğundan şekil alması, bağlaması ve kullanması çok çok daha kolay bir parçadır. Bu yüzden tesettürlü hanımların eşarpta kalite araması ve kolaylık arzulaması sebebiyle twill ipek eşarp modelleri daha çok ilgi görmektedir.

 İpek Eşarplarda Son Trendler Nelerdir?

 

Twill ipek eşarp modelleri baz alındığında, son trendleri belirleyen yaz modası gençlerin de tercihi ile ağırlıklı ilgi görmüş durumdadır. Gençler, pratik kullanıma ve modaya ayak uydurma anlamında renklerin canlılığına, spor ve şık görünümlerine önem verdiklerinden genel olarak bu tarz eşarpları tercih etmektedir. Çeşitli tesettür modasını takip eden ve tesettür kıyafetleri satan alışveriş mağazaları, moda evleri be internet sitelerinde twill eşarp modelleri özel olarak belirtilir. Bu şekilde kumaşını, hacmini ve kullanım şeklinin rahatlığını bilerek hanımlar bu modellerden tercih edebilirler.

 

Venezia, sitesinde eşarplar ile ilgili harika bir koleksiyon hazırlamış. Renk renk, desen desen, cümbüş tadında yaz aylarının renklerine ağırlık veren koleksiyonda tesettürlü hanımların ilgilisi epey çekecek modeller bulunuyor. Özellikle Twill ipek eşarp kategorisinde 0 twill dokusu ile sizlere her bütçeye uygun satış yapılabiliyor olması daha fazla ilgi görmekte.

 

 Neden Twill ipek Eşarp Modelleri Daha Çok Tercih Ediliyor?

 

 

Daha mat renklerde olması da twill ipek eşarp modellerinin belirgin özellikleri arasında yer alır. Kayma yapmaması, hacimli durması ve renklerin kıyafet kombinlerinde daha duru ve mat bir görüntü vermesi tercih sebepleri arasında yer alır. Gençlerin daha sade ve spor, daha kolay ve pratik moda anlayışları sebebiyle daha çok tercih ettikleri bir eşarp türü olan twill ipek eşarplar, tesettürlü hanımların kombin ettikleri kıyafetler arasında en çok bütünledikleri eşarp türüdür…

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Alvina dedi ki:

    Kapalı kadınlar için eşarp modelleri olmazsa olmazlardan zaten Twill İpek Eşarp daha rahat olduğu için diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir