Ofis Ortamında Hangi Tür Kıyafetler Giyilir?

 

Ofis ortamında tesettür giyim tercih yapmak isteyen bayanların kullanabileceği modellere baktığımızda bu ürünler arasında tesettür ferace, tesettür gömlek, tesettür tunik, tesettür pantolon türleri ile beraber eşarp ve şal gibi kıyafet unsurları kullanılabiliyor.

 

 En Çok Kullanılan Ofis Tesettür Kombinleri

 

Ofis ortamında kullanılan tesettür kıyafet kombinlerine baktığımızda en çok kullanılan tercih olarak ikili kombin modelleri öne çıkıyor. Bu modelde pembe gömlek ve bordo etek kullanılırken eşarp tercihi olarak da bordo renkli eşarp ya da şal ile özel bir ofis kombini oluşturuluyor. Bir diğer ofis kombini ise alt üst takım olarak pul payetli ikili kombin modelidir. Bu model de siyah eşarp ile beraber mor rengi olan kıyafet yanları siyah şeritli ve göğüs bölgesi cepli tasarımı ile ofis ortamında şık bir tesettür kombini kullanmayı sağlıyor. Bugün modellerden bir diğeri de hırkası cepli İkili takım kombindir. Bu kombin daha çok rahat işlerde çalışan bayanların tercih ettiği bir tesettür kıyafet kombinidir. Bol ve uzun yelek tercihi ile beraber içinde kullanılan sportif tarzlı tunik seçilerek kombin tamamlanır. Bu modelle beraber krem renkli topuklu ayakkabı ve kumaş pantolon ile kombin yapılırken tercihe göre açık renkli eşarplarla da kombin oluşturuluyor.

 

 Ofis Ortamına Özel Tesettür Kıyafet Kombinleri

 

Ofis ortamı için tasarlanmış olan tesettür kombinler mevsimlere göre değişkenlik göstermektedir. Kış mevsiminde kap ve kabanla dış ortama uygun kıyafetlerle kombin imkanı sunulan kombinlerde ofis içi olarak da tunik modellerinin sade tasarımları da öne çıkıyor. Ofis ortamında giyilebilen tunik seçeneklerine baktığımızda öne çıkan tunik seçeneklerinize şu şekilde değinebiliriz. Kolları volanlı boydan düğmeli tunik; siyah, beyaz ve mavi gibi renk tercihleri ile ofis ortamında giyilebilirken kareli fırfırlı tunik, desenli tunik ve nakışlı kemerli tunik gibi rahat ve ofis ortamına uygun tasarım tunikler iş hayatı için idealdir. Bu tasarımlar kombin unsurları olan ayakkabı, eşarp, çanta ve kemer gibi detaylarla tarz konseptler olarak kombin haline gelebiliyor. Seçtiğiniz tarza göre kombin hazırlarken kot pantolon, keten ya da kumaş pantolon tercihleri de yapılabilir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir