Orjinal Parfüm Satan Siteler

orjinal parfüm

Türkiye’de sahte parfüm satanlardan dolayı kozmetik sektörü hemen hemen öldü diyebiliriz. Eticaret alanında gelişmekte olan Türkiye, daha gelişme aşamasında müşterilerin sahte ve dolum parfümleri orjinal tester parfüm adı altında yüzbinlerce kişi madur olmuş durumdalar.

Bir çeşit dolandırıcılık diyebileceğimiz bu durum da güvenebileceğimiz ve kesinlikle gerçekliğinden şüphemiz olmayacak firma sayısı parmakla sayabileceğimiz kadar.

Orjinal parfüm markalarını Türkiye’ye getiren firmalardan yola çıkarak yaptığımız araştırmalarda, bir çok markanın distribütörlüğünü elinde bulunduran Arcon Kozmetik ana dağıtıcı durumunda. Arcon Kozmetiğin toptan olarak satışını yaptığı firmalar ise şöyle;

 • Boyner Mağazacılık
 • Sevil Parfümeri
 • Tekin Acar Kozmetik
 • Zümrüt Parfümeri
 • Sephora Kozmetik
 • YKM Mağazacılık

Hepimizin bildiği bu mağaza zincirlerinin sattığı parfümlerden şüphemiz olmayacak kadar kesindir. Bunların dışında Eticaret alanında kesin olarak güvenebileceğimiz yeni bir kozmetik ve moda alanında faaliyet gösteren dev bir firma bulunmaktadır: nevoka.com

Firma içerisinde sahte parfüm kelimeleri bir arada bile kullanılmamakta. Misyon olarak orjinal kozmetik ürünlerini müşterilerine en kısa zamanda göndererek sektörde ki olumsuz durumu değiştirmek çabasındadır.

Yukarıda saydığımız dev firmalar ile paralel hareket ederek, aynı ürünleri aynı fiyatlarla satılmaktadır. Ürün tedarik aşamasında ise distribütörlüğü bulunan tedarikçi firmalarla çalışarak, ürünlerin orjinalliklerine %100 garanti verilmektedir. Orjinal ürün garantisi ise satılan malın faturası ürün adı ve barkodu yazılarak sağlanmaktadır.

Binlerce ürünü web sitesinde sunması yanında firma faaliyet alanına dermokozmetik’te girmiştir. Dermokozmetik ürünlerinin en sağlıklı ve en güvenilir satışını uygulamak için yine Nevoka markalar ve fiyatları ile fark yaratıyor.

Orjinal parfümlerin satışında dikkat edilmesi gereken önemli bir konu daha var. O da ürünlerin son kullanma tarihleri. Piyasada orjinal parfümlerin şaşılacak derecede ucuz olmasının altında, son kullanma tarihleri var. Depolarda yıllarca bekleyen ve satılmayan, bu nedenle son kullanma tarihleri geçmiş parfümler çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Son kullanma tarihleri geçmiş olan parfümler ise sahtelerden bir farkı kalmıyor. Sıktıktan 5-10 dakika sonra uçan, asıl koku ile bir alakası bulunmayan, rengi dahi değişmiş bu parfümler genellikle solgun, ezik ambalajlar ile müşterilere gönderilmektedir.

Orjinal parfüm tester diye bir şeyin olmadığını sakın unutmayın. Firmalar tester ürünleri, çok az sayıda firmalara vermektedir. Bu kadar az sayıda olan tester parfümleri nasıl olur da perakende olarak her yerde satılmaktadır? Sorusuna cevap gerçekten bulamıyoruz.

Parfüm alırken nelere dikkat edilmeli

 • Parfüm fiyatı ucuz ise mutlaka sahtedir, inanmayın.
 • Tester orjinal parfüm diye bir şey yoktur, inanmayın.
 • Satın aldığınız parfümün faturasında aldığınız ürünün adı yazılmalıdır, böylece garantili üründür.
 • Alışveriş yaptığınız eticaret sitesi kredi kartı ödeme seçeneği olmalıdır, sahte ürün satanlar kredi kartı ödemesi alamazlar.
 • Eticaret sitesinin mesafeli satış sözleşmesi olmalıdır, tüketici yasalarına uygun olmalıdır, aksi halde geçersizdir.
 • Eticaret sitesinin açık adres ve ulaşılabilir telefon numarası olmalıdır, eğer yoksa derhal o web sitesinden uzaklaşın.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Ceren dedi ki:

  parfümania da orjinal parfümler satmaktadır. kızlara kesinlikle tavsiye ederim.

 2. Zübeyde dedi ki:

  Tester Parfum diye birşey neden olmasın Sevil .tekin açar sephorada bile yüklü alımlarda satıyor. İnstagram da parfumedair orjinal tester Parfum satmakta.

 3. Aleksandar dedi ki:

  benim saygı

  Ben şimdiye kadar aracılar parfümler aracılığıyla aldı … sizinle çalışmak ve parfüm, kalite test satın almak için ilgileniyorum ama seni şimdi görmek statüye sahip parfüm fotoğraflarını gönderebilirsiniz istiyorum ben şimdi .. daha iyi bir fiyat için doğrudan sizden alınan ediyorum onlar gibi ya da sizinle aynı olup olmadığını bakmak ..

  Eğer işbirliği ilgilenen varsa, sen benim ürün kataloğu ve fiyat ve mal alma yöntemine gönderebilirsiniz …

  Benim posta adresi superdelovi@yahoo.com
  +381693056347
  viber

 4. ayse dedi ki:

  bende outlettesterparfum.com sitesinden aldım. 2 alana 1 ödeme kampanyası vardı. Orjinalmiydi bilmiyorum ama kalite ve fiyat olarak beni memnun etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir