Pırlanta Tektaş Yüzük Klasiği

 

En çok tercih edilen ve bilinen pırlanta yüzükler şüphesiz ki pırlanta tektaş yüzüklerdir. Pırlanta tektaş yüzük denildiğinde ilk akla gelen şey romantik bir evlilik teklifi. Kadınlar, evlilik gibi özel bir yaşam tarzına adım atarken kendilerini etkileyen bir teklifle yola başlama heyecanı duyarlar. Bu heyecanı duyduran en önemli araçlardan birisi şık bir pırlanta tektaş yüzük olacaktır. Bu tektaşların kadınları büyülediği ve evlilik teklifinde beklentiyi zirvede tuttuğu göz ardı edilemez. Gerek sosyal medya gerekse televizyonlarda sık sık reklamları yapılan, tektaş yüzükler günümüzde mücevher dünyasının göz bebeği konumundadır.

 

Tüm kadınların olmazsa olmazı, gözlerini fal taşı gibi açtıran nadide parça olarak nitelendirilen pırlanta tektaş yüzük birçok model ve seçeneğe sahiptir. Tektaş yüzükte bulunan pırlanta, azımsanamayacak dayanıklılıkta ve değerde olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu sebeple hem fiyatı hem biçilen değeriyle dillerde dolaşan pırlanta tektaş yüzükler, evlilik teklifinde kadınlara kendisini özel ve değerli hissettirebilecek en önemli hediyedir. Evliliğin simgesi de desek doğru olur.

 

Pırlanta Tektaş Yüzük Seçimi

 

Eğer evlilik teklifi içerisinde hediye olarak karşı tarafa sunulacaksa sade ve şık tektaş modelleri tercih etmekte fayda vardır. Erkeklerin cep yakmayan fiyatları kriter olarak kendilerine seçtikleri değiştirilmez bir gerçektir. Peki, bu kadar değerli ve uzun ömürlü bir materyal olan pırlanta, tektaş yüzüklerde neye göre fiyatlandırılır? Sorusuna gelirsek; pırlanta taşının büyüklüğü cevabını verebiliriz. Karat ( ct ) adı verilen ölçü birimiyle genellikle 0,10 karat ile 0,60 karat arasındaki pırlanta altın yüzük modelleri kadınlar tarafından ilgi görmektedir.

Pırlanta taşının daha belirgin olmasını istiyorsanız, ince kollu pırlanta tektaş yüzük modellerini tercih edebilirsiniz. Kalın ebatlardan hoşlanıyorsanız, kalın kollu pırlanta tektaş sizin zevkinize uygun olacaktır. İnce tırnaklı pırlanta tektaş modelini, pırlantanın daha parlak görünmesini sağlayarak zevkinizle bütünleştirebilirsiniz. Kalın tırnaklı tektaş modellerinde, pırlantayı kalın tırnaklarla sabitlenmiş şekilde görürüz. Daha dikkat çekici olmasını yüksek karat modeliyle sağlamak mümkündür. Fantezi pırlanta tektaş altın yüzük modelleri farklı tasarım, burgu, işlemeleri bünyesinde barındırmayan şekilde tasarlanmış olup sadelikten hoşlanmayan kadınların en çok tercih ettiği modeldir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir