Pratik Yüzük Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

 

Günümüzde kuyumcu ve sarrafların yüzük ölçüsünü belirlemelerinde kullandıkları pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Fakat bir evlilik teklifi öncesinde veya sürpriz bir yüzün hediyesi alınmak istendiğinde yüzük ölçüsü almak oldukça zordur. Peki, kuyumcu ortamının dışında yüzük ölçüsü nasıl alınmalıdır?

 

 İp Yardımı İle Yüzük Boyunu Ölçmek

 

Yüzük boyunun ölçülmesinde kullanılan tekniklerden birisi de ip yardımı ile altın yüzük boyunu öğrenmektedir. Bu yöntem dikkatli bir şekilde uygulandığı takdirde sorunsuz ve net bir yüzük boyutu oranı verecektir. Bu yöntemde kullanılması gerekenler arasında; bir ip, makas ve cetvel bulunur. Yöntem: yüzüğün takılacağı parmağı bir kere dolayıp bitişecek kadar bir ipin kesilmesi ile yapılmaktadır. Parmağı ne fazla sıkacak, ne de fazla gevşek bırakacak şekilde kesilen ip; cetvel yardımı ile ölçülür. Ölçümler her zaman 46 milimetreye 6 şeklinde yapılmaktadır. Bundan sonra artan her milimetre de ölçüde bir numara artacaktır. Aynı zamanda bu tablolara Sembol Gold sayfasından da ulaşabilirsiniz.

 

 Başka Bir Yüzük İle Yüzük Boyunu Ölçmek

 

Herhangi bir parmağın yüzük ölçüsünü öğrenmenin bir yolu da daha önce o parmakta kullanılan yüzüklerden birisinin çapını almaktır. Bu yöntemde yüzüğün takılmak istendiği parmakta daha önce kullanılan: aynı zamanda hem parmağı sıkmayan hem de gevşek bırakmayan bir yüzüğün çapı cetvel yardımı ile ölçülür. Bu ölçüm alınacak diğer yüzüğün de ölçüsünü vereceğinden dolayı oldukça önemlidir. Yüzüğün parmağı sıkması veya gevşek bırakması ve bu hali ile ölçüm yapılması alınacak diğer yüzükte de aynı etkiyi bırakacaktır. Bu anlamda ölçümler tamamlandıktan sonra yüzük boyu; 14,7 – 6 eşitliğinden bulunmaktadır. Yüzüğün çapı 14,7 milimetre olduğunda yüzük boyu 6 olarak belirlenir. Bundan sonra artacak her 0,3 milimetre çapta altın yüzük boyu bir kere büyüyecektir.

 

 Değişim İmkanları İle Yüzüğü Sembol Gold’dan Seçmek

 

İster alınan yüzük dar gelsin, ister büyük Sembol Gold ile yüzük alışverişi yapmak; yüzük boyu seçmekten daha kolaydır. Eğer beğenmediğiniz veya başkası ile değiştirmek istediğiniz bir yüzüğü veya size dar ya da gevşek gelen bir yüzüğü Sembol Gold ile seçmişseniz dert etmeyin! Uzman personel ve müşteri hizmetleri, geniş alışveriş ve ürün seçenekleri, uygun fiyat ve geri iade imkanları ile size hem tam gelecek hem de en yakışacak yüzüğü Sembol Gold ‘da bulabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir