Prenses Olmak Hiç Te Öyle Zor Değil

prenses-kostümüKimi zaman hayranı olduğunuz masal kahramanlarına benzemek, kimi zaman farklı eğlence tiyatro sektöründe çalışıp en beğendiği kahramanın rolünü üstlenmek ve bunların her birini gerçekleştirmek için mutlaka kostüm sahibi olma ihtiyacı duyarsınız. Genellikle masumiyetin masalların en imreni toplayan kahramanı prenses olmak ister küçükler.

Burada devreye giren hiç şüphesiz ki bir prenses kostümü arayışı içerisine girmektir. Çoğu zaman kostüm mağazalarından temin edebileceğiniz bazen de yaratıcı ve yetenekli olunca kendi çabalarınızla ve malzemelerinizle evinizde temin edebileceğiniz bir şeydir.

Şu sıralar en yaygın olarak bilinen miniklerinde hayalini süsleyen pamuk prensestir. İnternetten basit yollarla temin etmekte mümkün günümüz şartlarında. Genellikle 23 Nisan, 29 Ekim, özel günler, doğum günü süreçlerinde miniklerin beklentisi prenses kostümü olur. Okul balo gösterilerinde, yılsonu gösterilerinde en çok tercih edilen kostümler arasında geliyor.

İnternet sitelerinde sanal satışı yapılanlarda tacı eldiveni hatta çantasını bile kombin olarak elde etmek daha mümkün ve kolay oluyor. Yeter ki vücut ölçünüzü bilin. Cadde sokak gösterilerinde hatta çok ilginçtir yurt dışı karnaval eğlencelerinde bile görebilmek mümkün. Maskeli balo gecelerinde de hiç kaçınılmazdır ki en az iki prensesi olur o gecenin.

Normal olarak her yerden temin edebileceğiniz kostümler dışında bir de özel lisanslı olanları vardır. Evinizde kendi isteğinize göre dikebilmenizde mümkün. İnternetten alabileceğiniz pek çok tarifi mevcut. Genellikle 4 ya da 5 yaş sonrası beklenti olduğu için daha küçük ölçülerde almak yerine evde kendi çabanızla da dikimini gerçekleştirebilirsiniz.

Kimi zaman kullanıldıktan sonra ihtiyaç dışına çıkıyor ise tekrardan aldığınız gibi satışını gerçekleştirmek te mümkün. Geri dönüşümü en kolay yollarla yapışacak satışını gerçekleştirebileceğiniz ürünlerdir. Kostüm ihtiyacı gerek duyulduğunda en yaygın olarak bulabileceğiniz yer parti malzemeleri satan mağazalardır.

Eğer daha detaylı gösterişli kostüm sahibi olmak istiyor iseniz moda tasarım atölyeleri de çok rahat dikimini gerçekleştirebilir. Özel zamanların en vazgeçilmezidir. Masumiyetin ve güzel görünmenin en şık yanı bu tasarım kostümüdür. Kahramanlardan esinlenmek dışında şüphesiz ki her kız prenses gibi görünmek ister.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir