Şallarda Kaliteyi Ucuza Yakalamak

 

şal çeşitlerini piyasada diğerlerinden biraz daha pahalıya rastlamak mümkündür.

 

Neden kullanmalıyım?

 

İpek şal çeşitleri dendiği zaman akıllara ilk gelen parlak görüntüsü olsa gerek. Bu yüzden hanımların birçoğu bu parçaları özel davetler ya da gece kullanmayı tercih etse de, günümüzde üzerindeki desenleri ve gündelik hayata uygun çeşitleri ile sokak modasında da rastlamak mümkün. İnce kumaş yapısı ile dikkat çeken bu şal parçaları piyasada birçok marka altında bulabilirken, kimi daha hacimli ve tok durduğu için kullandığını söylese de, kimiler ise çok daha çabuk kırıştığı için tercih etmiyor.

 

Kullanım konusunda sıkça ütü isteyen ve diğer kumaşlara göre belki de daha çok iğne ile sabit durması gerekse de, ipek şal kombini yapabilmek, kullanıcının nasıl tercih edeceğine bağlıdır.

 

KUMAŞLAR TÜYLENME YAPAR MI?

 

Hanımların kullandıkları bu parçaların bir kaç yıkama sonrasında tüylenme yaptığını duymayan yoktur. İyi bir ipek şal bilinenin aksine bunu yapmaz. Ancak kaliteyi seçip alırken de bunu önceden anlamak pek mümkün değildir. Çoğu markayı tecrübe ile sabitleyen kullanan hanımlar, ancak bir süre kullandıktan sonra bunu anlayacaktır.

 

İndirim dâhilinde bu kadar uygun olması mümkün müdür?

 

Üretim aşaması ve bir ipek böceğinin kaç günde bir kozayı örüp oluşturduğu araştırılırsa görülecektir ki, diğer kumaş çeşitlerine göre daha pahalı olduğu mümkündür. Ancak zaman zaman yapılan indirimler de bu duruma dahil edilirse, bu modelleri piyasada uygun bütçelere yakalamak çok da olağan dışı değildir. Üstelik şu an müşterisine yüzde elli indirim oranları ile alıcı bekleyen site takip edilmeye değer görülmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir